Міністерство закордонних справ України

Київ 16:53

Міжнародна група з координації допомоги жертвам катастрофи літака рейсу PS752 погодила рамкові умови для співробітництва з Іраном.

16 січня 2020, 20:09

Україна, Канада, Швеція, Велика Британія та Афганістан як учасники Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака рейсу PS752 сьогодні провели зустріч у Лондоні та погодили рамкові умови подальшого співробітництва з Іраном щодо завершення прозорого та справедливого розслідування причин трагедії з метою встановлення справедливості для близьких та рідних її жертв.

Рамкові умови базуються на п’яти ключових засадах, якими Міжнародна група керуватиметься у подальших контактах із владою Ірану:

1. Повний і безперешкодний доступ усім офіційним представникам членів Міжнародної Групи до Ірану і всередині країни для здійснення консульських дій.

2. Гідний та відкритий процес ідентифікації тіл відповідно до міжнародних стандартів, а також репатріації тіл відповідно до побажань родичів.

3. Ретельне, незалежне і прозоре міжнародне розслідування, у якому можуть брати участь держави, громадяни яких загинули в авіакатастрофі, відповідно до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію.

4. Визнання Іраном своєї повної відповідальності за збиття літака рейсу PS752 та своїх зобов’язань перед родичами загиблих та іншими сторонами, включно з виплатою компенсацій.

5. Притягнення до відповідальності винних у катастрофі після проведення незалежного кримінального розслідування та подальших прозорих і неупереджених судових процедур відповідно до міжнародних стандартів та поваги прав людини.

Ми відзначаємо здійснені Іраном кроки щодо розслідування і закликаємо до  подальшої співпраці.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes