Міністерство закордонних справ України

Київ 09:00

Республіка Сінгапур

Рекомендації щодо правил поведінки

Сінгапур є відомим у світі як «країна штрафів». Отже, рекомендували б співвітчизникам, які подорожують до цієї країни, не нехтувати численними інформаційними табло, що попереджають про штрафи за те чи інше порушення (викидання сміття на вулиці, вживання продуктів/напоїв у метро, паління в невідведених для цього місцях тощо).

Одним з найсерйозніших правопорушень в Сінгапурі вважається нелегальне перебування на території цієї країни. Такі порушення караються:

  • штрафом у розмірі до 4 тис. сінг. доларів або ув’язненням строком до 6 місяців у разі, якщо період нелегального перебування не перевищив 90 днів;
  • ув’язненням строком до 6 місяців та покаранням у формі биття палицями (мінімум 3 удари, застосовується до чоловіків) або штрафом у розмірі до 6 тис. сінг. доларів (застосовується до жінок) у разі, якщо період нелегального перебування перевищив 90 днів.

Рекомендуємо громадянам самостійно відстежувати термін дійсності сінгапурської візи і не допускати перебування на території Сінгапуру понад дозволений строк.

Інший злочин, покарання за який за практикою останніх років є «найкоштовнішим» для правопорушників, - це порушення Закону про образу гідності (усна образа, образа вчинком, торкання без дозволу тощо), під дію якого можуть потрапити будь-які вчинки, які «жертва» розцінить як образу. Подібні порушення караються ув’язненням терміном до 2 років або тілесним покаранням, або штрафом, а часом і поєднанням цих видів покарань.

Обсяг грошової компенсації потерпілій стороні, до якої вдаються правопорушники для уникнення ув’язнення, як свідчать останні факти, складає не менше 8 тис. дол. США.

Рекомендуємо громадянам, що подорожують до Сінгапуру, утримуватися від легковажних чи провокаційних вчинків по відношенню до місцевих мешканців (у т.ч. на борту літаків Сінгапурських авіаліній), натомість поводитися чемно і доброзичливо.

Безпекова ситуація в Сінгапурі

Загальний низький рівень злочинності в країні, мала вірогідність заворушень чи страйків, а також особливості географічного розташування Сінгапуру – все це обумовлює відсутність суттєвих загроз для мешканців та гостей цієї країни

Санітарно-епідеміологічна ситуація в країні стабільна. За інформацією МОЗ РС, у 2011 році в країні не було зафіксовано випадків захворювання на віруси грипу А(Н1N1) та А(H5N1), а також гострий респіраторний синдром (SARS). Траплялися випадки захворювання на лихоманку денге.

Що стосується загрози тероризму, за офіційною інформацією, терористичні атаки в РС не мали місця з 1991 року. На сьогодні в країні вибудовано ефективну систему боротьби з тероризмом, яка включає заходи з виявлення загроз та попередження терористичних акцій, мінімізації їхніх можливих наслідків, медичного забезпечення і психологічної підготовки. До відповідних заходів уряду залучені всі верстви населення, включно з правоохоронними органами, збройними силами та силами цивільної оборони. В місцях широкого відвідання громадськості (розважальні центри, торговельні комплекси тощо) регулярно проводяться відповідні навчання.

Визнання одним з найбезпечнішим місць у світі Сінгапур надбав також і завдяки жорстким покаранням за вчинки, що загрожують громадській безпеці.

Поряд з тим, відвідувачам країни-міста слід враховувати, що Сінгапур належить до числа країн, де щільність відео-спостереження за ситуацією в громадських (і не лише) місцях є однією з найвищих у світі, чим досягається ефективність контролю за дотриманням громадського порядку.

Працевлаштування в Сінгапурі

На веб-сторінці Міністерства праці Сінгапуру – www.mom.gov.sg – міститься вичерпна інформація щодо умов працевлаштування іноземців в цій країні, а також щодо існуючих форм дозволів на працевлаштування та посвідок на проживання, за якими також надається право на роботу в Сінгапурі.

Місцеві роботодавці несуть сувору відповідальність у рамках сінгапурського законодавства за використання нелегальної праці. Разом з тим, рекомендуємо самостійно відстежувати термін дійсності дозволів на працевлаштування та, за необхідності, відповідним чином інформувати своїх роботодавців.

Надання медичних, соціальних послуг

Сінгапур є відомим у світі завдяки своїй медичній галузі. Щороку на лікування до Сінгапуру приїжджає близько 200 тис. іноземців.

Медичне обслуговування в Сінгапурі є платним, вартість послуг доволі висока, тому рекомендується перед відвіданням цієї країни придбати поліс медичного страхування.

Перелік найвідоміших клінік у Сінгапурі, які мають відділення у багатьох районах міста:

Raffles Hospital

Mount Elizabeth Hospital

Singapore General Hospital

Changi General Hospital

Gleneagles Hospital

Tan Tock Seng Hospital

Освіта в Сінгапурі є також платною. Діти шкільного віку, які разом з батьками-іноземцями проживають у Сінгапурі, зобов’язані відвідувати навчальні заклади: загальні сінгапурські (викладання англійською мовою) або міжнародні.

В сінгапурських школах вартість навчання не є високою, однак для зарахування до такої школи дитина має скласти іспити.

Питання надання соціальних послуг, навчання дітей, побутові проблеми тощо обговорюються на форумі «Українці в Сінгапурі» - www.ukraine-singapore.com/SFM/.

Митні питання тощо

Гості Сінгапуру при проходженні митного контролю мають декларувати готівку в еквіваленті понад 30 тис. сінгапурський доларів. При ввезенні готівки понад вказаної суми ніяких стягнень не накладається, водночас порушення вимоги щодо декларування готівки карається штрафом у сумі до 50 тис. сінгапурських доларів або ув'язненням.

Не підлягають декларуванню речі особистого користування та алкогольні напої у такій кількості:

Варіант

Міцні напої

Вино

Пиво

а)

1 літр

1 літр

1 літр

б)

---

2 літри

1 літр

в)

---

1 літр

2 літри

Будь-які тютюнові вироби, що ввозяться на територію Сінгапуру, підлягають обов'язковому декларуванню та обкладенню акцизним збором. Недекларування тютюнових виробів карається штрафом у розмірі до 10 тис. сінгапурських доларів або ув'язненням.

При ввезенні спиртних напоїв понад вищезазначеної кількості стягується мито або акцизний збір. Розмір стягнень - за посиланням http://www.customs.gov.sg/leftNav/trad/val/List+of+Dutiable+Goods.htm.

Детальніше щодо митних правил Сінгапуру - за посиланням http://www.customs.gov.sg/leftNav/trav/Duty-free+Concession+and+GST+Relief.htm, або на головній сторінці сайту Митної служби Сінгапуру www.customs.gov.sg у розділі Travellers лівого меню.

Корисні номери телефонів

Посольство України в Сінгапурі:

(+65) 6535 6550 (з 8:00 до 16:00 в робочі дні)

(+65) 9238 7576 (цілодобово)

Поліція: 999, 1800 255 000

Швидка допомога та Пожежна служба: 995

Дорожня поліція: 1800 547 1818

Довідки про авіа-рейси: 1800 542 4422

Різного роду допомога: 1777

ТАКСІ:
- Comfort & Yellow Top Cab 6552 1111

- City Cab 6552 2222

- Silver Cab 6363 6888

- Smart Cab 6485 7777

- SMRT Taxis 6555 8888

- Trans Cab 6555 3333

 

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes