Міністерство закордонних справ України

Київ 02:48

Архівні попередження подорожуючим

Рекомендації громадянам України у зв’язку з інтенсивними дощовими опадами в гірських районах Йорданії, 26.10.2018

Посольство України в Йорданії рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від відвідання гірських районів та узбережжя Мертвого моря, де в результаті масштабних підтоплень та селевих потоків, спричинених інтенсивними дощовими опадами, вже загинуло близько 20 осіб, а понад 40 осіб вважаються зниклими безвісти.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю чи здоров'ю, МЗС рекомендує громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Йорданії за номером телефону: +962776739034; електронна пошта: emb_jo@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку з загостренням безпекової ситуації в деяких містах Йорданії (15.08.2018)

У зв’язку з загостренням безпекової ситуації в м.Фухейс та м.Салт (Провінція аль-Балка, Йорданія) та проведенням компетентними органами Йорданії антитерористичної операції в зазначених містах Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України утриматися від їх відвідання, виявляти підвищену пильність та обережність, уважно стежити за повідомленнями Посольства України в Йорданії і місцевих компетентних органів.

Задля оперативності в комунікації пропонуємо скористатися розробленим Міністерством закордонних справ додатком «ДРУГ» - Добровільна реєстрація українських громадян при подорожах за кордон http://friend.mfa.gov.ua/#/ . 
«ДРУГ» є ефективним інструментом попередження, а в разі кризової ситуації – розшуку та надання сприяння громадянам України у надзвичайній ситуації за кордоном. У разі виникнення надзвичайної ситуації в країні, до якої ви зареєструвалися, система надішле актуальну інформацію у формі текстового повідомлення на ваш номер телефону або повідомлення на електронну адресу. Крім того, посольство чи консульство України матимуть можливість встановити зв’язок з вами або з особою, яку ви зазначили в анкеті.

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю та здоров'ю, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Йорданії за номером телефону: +962776739034; електронна пошта: emb_jo@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в окремих районах Держави Ізраїль (14.11.2018)

У зв’язку із загостренням ізраїльсько-палестинського протистояння та масованими ракетно-мінометними обстрілами південних територій Ізраїлю (м.Сдерот, м.Нетівот) Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України утриматися на даному етапі від відвідання зазначених територій та населених пунктів.

У разі оголошення повітряної тривоги, громадянам України, які перебувають у безпосередній близькості від Сектору Газа, рекомендується невідкладно укритися в бомбосховищі. 
У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю, рекомендуємо громадянам України звертатися до Посольства України в Державі Ізраїль за телефоном «гарячої лінії»: + 972 546-676-782, адреса електронної пошти emb_il@mfa.gov.ua; або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38(044) 238 16 57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України щодо безпекової ситуації в Республіці Індонезія (01.10.2018)

Посольство України в Республіці Індонезія рекомендує громадянам України утриматися від відвідання м.Палу та район Донггала провінції Центральний Сулавесі у зв'язку з потужним землетрусом та спричиненим ним цунамі.

З детальною інформацією щодо безпекових аспектів перебування у цій країні можна ознайомитися за посиланням: https://indonesia.mfa.gov.ua/ua/press-center/news.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися на «гарячу лінію» Посольства України в Республіці Індонезія: +628788-489-0918, електронна пошта: emb_id@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з терористичними загрозами в Республіці Індонезія (14.05.2018 р.)

У зв’язку з посиленням терористичної активності на території Республіки Індонезія та, зокрема, здійсненням 13 та 14 травня 2018 р. терористичних актів у м.Сурабая та м.Сідоарджо (провінція Східна Ява), Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України під час перебування на території Індонезії проявляти підвищену пильність та обережність, утримуватися від відвідання місць масового скупчення людей (релігійних та культових споруд, торговельно-розважальних комплексів тощо), обмежити користування громадським транспортом, а також відслідковувати повідомлення місцевих правоохоронних органів щодо розвитку ситуації та неухильно дотримуватися їх інструкцій і вказівок.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Індонезія за номером «гарячої лінії» (+62) 8788-489-0918, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38(044) 238 16 57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua. 

Рекомендації громадянам України у зв’язку з активізацією вулкану Мерапі, Республіка Індонезія (11.05.2018 р.)

У зв’язку з активізацією в Індонезії вулкану Мерапі (м.Джог’якарта, провінція Східна Ява) Посольство України в Республіці Індонезія рекомендує громадянам України проявляти підвищену пильність та обережність під час відвідання цього регіону Республіки Індонезія, утримуватися від наближення до зазначеного об`єкту на відстань менше, ніж 5 км, відстежувати повідомлення місцевих служб щодо розвитку ситуації, у тому числі щодо її впливу на розклад руху авіаційного транспорту, який може зазнавати змін.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Індонезія за номером «гарячої лінії» (+62) 8788-489-0918, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38(044) 238 16 57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua

Рекомендації громадянам України у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Ісламській Республіці Іран 02.01.2018 р.

У зв’язку з поширенням протестних акцій в Ісламській  Республіці Іран (міста Мешхед, Тегеран, Керманшах, Кум, Шираз, Табріз, Решт, Ісфаган, Хамадан, Сарі, Кучан, Сабзевар, Хорамабад, Ахваз) МЗС рекомендує громадянам України виявляти підвищену пильність та обачність, уникати місць масового скупчення людей, мітингів, маніфестацій та місць релігійного культу, чітко виконувати всі законні вимоги і рекомендації сил безпеки та місцевої влади, бути готовими до перевірки документів та особистого контролю представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу, відстежувати інформацію щодо заходів безпеки в місцях перебування. 

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України у в Ірані за номерами телефонів +9821 22397195; +98912 8436681, адреси електронної пошти: emb_ir@mfa.gov.ua, vitalii.zaianchkovskyi@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, електронна пошта  cons_or@mfa.gov.ua».

Рекомендації громадянам України у зв’язку зі складною безпековою ситуацією в Республіці Кенія

На тлі загального зростання у 2017 році рівня терористичної загрози в Республіці Кенія, із наближенням запланованих на 8 серпня 2017 р. виборів у країні  спостерігається додаткова активізація терористичних угруповань, яка може продовжитися до кінця листопада 2017 р.

З огляду на зазначене, МЗС України рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі до Кенії, утриматися від відвідання більшості північних округів країни, зокрема тих, що межують із Сомалі, а саме – Туркана, Самбуру, Марсабіт, Мандера, Ваджир, Ісіоло, Гарісса, Ламу.

Наполегливо рекомендуємо уникати місць проведення протестних акцій, масових зібрань, мітингів, не вступати в обговорення з місцевим населенням питань, що стосуються внутрішньополітичної ситуації та зовнішньополітичного курсу країни.

Крім того, рекомендуємо виявляти пильність та обережність (нестабільною ситуацією в країні можуть скористатися злочинці, що призведе до значного зростання випадків нападів та пограбувань), постійно стежити за новинами щодо розвитку безпекової ситуації в країні та районі перебування/проживання, неухильно виконувати всі вказівки і рекомендації представників правоохоронних органів і місцевої влади, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

Звертаємо увагу, що основним носієм терористичної загрози в Кенії та Східній Африці залишається організація Аль-Каїда та її філія Аш-Шабааб, яка за останні роки здійснила низку нападів на учбові заклади, урядові організації, поліцейські дільниці, громадський транспорт, нічні клуби і бари, релігійні установи і торгові центри. Хоча більшість з цих нападів сталася на північному сході Кенії та уздовж узбережжя, центральні провінції та місто Найробі також є районами потенційної загрози.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатись до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: +254-733-366-366, адреса електронної пошти: emb_ke@mfa.gov.ua, або на цілодобову „гарячу лінію” МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку зі спалахом епідемії гарячки денге у Кенії, 12.05.2017 р.

У зв’язку із загостренням епідеміологічної ситуації в окрузі Момбаса, Республіка Кенія, пов’язаної зі спалахом епідемії гарячки денге, МЗС України рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі за кордон, утриматися від відвідання згаданого округу, а тим, хто перебуває в окрузі, залишити його до нормалізації епідеміологічної ситуації.

У разі виявлення симптомів захворювання або виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: +254-733-366-366, адреса електронної пошти: emb_ke@mfa.gov.ua, або на цілодобову „гарячу лінію” МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України щодо вірусу пташиного грипу типу H5N1 у Малайзії, 19.04.2017 р.

У зв’язку зі спалахом захворювання внаслідок зараження вірусом пташиного грипу типу H5N1 в кількох регіонах східного узбережжя Малайзії МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздки до Малайзії або вже перебувають на її території, утриматись від поїздок до штату Келантан.

З детальною інформацією щодо безпекових аспектів перебування у цій країні можна ознайомитися за посиланням: http://malaysia.mfa.gov.ua/ua/press-center/news/55647-do-uvagi-gromadyan-ukrajini.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися на «гарячу лінію» Посольства України в Малайзії: +60162614707, адреса електронної пошти: emb_my@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з подальшим ускладненням безпекової ситуації у Федеративній Республіці Нігерія, 8 липня 2015 року

У зв’язку з подальшим ускладненням безпекової ситуації у Федеративній Республіці Нігерія, особливо – в її центральній та північній частинах, внаслідок зростання кількості терористичних актів, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися на даному етапі від поїздок до цієї країни.

Громадянам України, які перебувають на території Нігерії, наполегливо рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту.

У випадку потрапляння у надзвичайну ситуацію, громадянам України слід невідкладно звертатися на цілодобову «гарячу лінію» Посольства України в Федеративній Республіці Нігерія за номером телефону: 00 234 8036789749, або телефонувати на «гарячу лінію» МЗС України: 00 38 (044) 238 16 57.

Попередження громадянам України у зв’язку із складною безпековою ситуацією в Тоголезькій Республіці, 01.11.2017 р.

У зв’язку з нестабільною безпековою ситуацією у Тоголезькій Республіці, що виникла в результаті довготривалих масових протестів, рекомендуємо громадянам України, які планують свою подорож до Того, та тим, які вже перебувають у цій країні, дотримуватися заходів безпеки, уникати місць масового скупчення людей та відвідування туристичних об’єктів, утримуватися від подорожей автомобілем по країні (особливо, по туристичному маршруту м. Ломе (Того) – м. Аккра (Гана)), уникати прогулянок наодинці в маловідвідуваних іноземцями та небезпечних місцях, неухильно дотримуватися правил перебування іноземців у країні. 

Рекомендуємо громадянам України виявляти підвищену увагу та обережність, неухильно дотримуватися правил перебування іноземців в Тоголезькій Республіці та мати при собі оригінали паспортних документів.

З метою отримання інформації про події, які можуть вплинути на забезпечення безпеки в країні, радимо стежити за новинами у місцевих та міжнародних ЗМІ.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації на території Того громадянам рекомендується невідкладно звертатися до Посольства України в Нігерії за номером телефону екстреної допомоги: +234 8036789749, загальний +234 8091155338, консульський відділ: +234 8091155339, на адреси електронної пошти: emb_ng@mfa.gov.ua, maksym.kononuchenko@mfa.gov.ua, oleksandr.gromov@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 2381657, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку із загостренням безпекової ситуації у Республіці Камерун 27.12.2017 р.

У зв’язку із зростанням рівня терористичної загрози та загостренням протистояння урядових сил із сепаратистськими угрупуваннями у Республіці Камерун, МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Північно-Західної та Південно-Західної провінцій Камеруну, у т.ч. міст Баменда (Bamenda) та Буеа (Buea), а інші провінції - відвідувати лише у разі крайньої необхідності, враховуючи випадки викрадення людей та здійснення непоодиноких терористичних актів угрупуванням «Боко Харам». 

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації на території Камеруну громадянам рекомендується невідкладно звертатися до Посольства України у Нігерії, до зони відповідальності якого входить ця країна за номерами телефонів +234 8036789749; +234 8091155339, адреси електронної пошти: emb_ng@mfa.gov.uamaksym.kononuchenko@mfa.gov.ua,oleksandr.gromov@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua

Рекомендації громадянам України у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Республіці Зімбабве (18.01.2019 р.)

У зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Республіці Зімбабве Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України утриматись від відвідання столиці цієї країни - м.Хараре, а також міст Булавайо, Кадома, Мутаре та Марондера, а тим громадянам, які вже перебувають у Зімбабве – обмежити пересування населеними пунктами, уникати місць масового скупчення людей, утриматись від участі в акціях протесту та демонстраціях, мати при собі документи, що посвідчують особу, неухильно дотримуватись заходів безпеки та стежити за новинами у місцевих та міжнародних ЗМІ.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю,  рекомендуємо громадянам України звертатися до Посольства України в Південно-Африканській Республіці за номером телефону: +27(0)720281198, на адресу електронної пошти: consul_za@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua 

Рекомендації громадянам України у зв’язку з реєстрацією випадків захворювання на холеру в Республіці Зімбабве (12.09.2018)

У зв’язку з реєстрацією випадків захворювання на холеру в Республіці Зімбабве, у тому числі в столиці країни – м.Хараре, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі до Зімбабве, утриматися від відвідання столиці країни, до нормалізації епідеміологічної ситуації. Тим співвітчизникам, які вже перебувають у Зімбабве, рекомендуємо виявляти особливу обачність та дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади, медичних та інших компетентних служб, а також стежити за останніми новинами.

Задля оперативності в комунікації пропонуємо скористатися розробленим Міністерством закордонних справ додатком «ДРУГ» - Добровільна реєстрація українських громадян при подорожах за кордон http://friend.mfa.gov.ua/#/ 

«ДРУГ» є ефективним інструментом попередження, а в разі кризової ситуації – розшуку та надання сприяння громадянам України у надзвичайній ситуації за кордоном. У разі виникнення надзвичайної ситуації в країні, до якої ви зареєструвалися, система надішле актуальну інформацію у формі текстового повідомлення на ваш номер телефону або повідомлення на електронну адресу. Крім того, посольство чи консульство України матимуть можливість встановити зв’язок з вами або з особою, яку ви зазначили в анкеті.

У разі виникнення обставин, що вимагатимуть консульського реагування, рекомендуємо звертатися до Посольства України в Південно-Африканській Республіці за номером телефону екстреної допомоги: (0027) 720281198, на адресу електронної пошти: consul_za@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із складною епідеміологічною ситуацією в Республіці Замбія (11.01.2018 р.)

У зв’язку із спалахом холери в Республіці Замбія, зокрема, в столиці країни   м. Лусака, МЗС України рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі до Замбії, утриматися від відвідання столиці країни, особливо району «Kwanyama», до нормалізації епідеміологічної ситуації. Тим співвітчизникам, які вже перебувають у Замбії, рекомендуємо виявляти особливу обачність та дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади, медичних та інших компетентних служб, а також стежити за останніми новинами.

У разі виявлення симптомів захворювання або виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Південно-Африканській Республіці за номером телефону екстреної допомоги: (0027) 814806707, на адресу електронної пошти: consul_za@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку з погіршенням безпекової ситуації у Республіці Зімбабве, 15.11.2017 р.

У зв’язку з нестабільною політичною та безпековою ситуацією у Республіці Зімбабве внаслідок захоплення Збройними Силами Зімбабве влади в країні, рекомендуємо громадянам України утриматись від відвідання столиці Зімбабве, м. Хараре. Тим громадянам, які вже перебувають у м. Хараре, слід максимально обмежити пересування містом, неухильно дотримуватися заходів безпеки та правил перебування іноземців у країні, а також стежити за новинами у місцевих та міжнародних ЗМІ.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Зімбабве громадянам рекомендується невідкладно звертатися до Посольства України в Південно-Африканській Республіці за номером телефону "гарячої лінії" Посольства +27 81 480 67 07, на адресу електронної пошти consul_za@mfa.gov.ua, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з ускладненням погодних умов в південних регіонах Королівства Таїланд (02.01.2019 р.)

У зв’язку з наближенням тропічного шторму «Пабук» та погіршенням погодних умов у південних регіонах Королівства Таїланд (провінціях Чумпхон, Сурат Тані, Након Сі Таммарарт, Пхаталунг, Сонгкла, Паттані, Яла, Наратіват, Крабі, Транг, Сатун, Пхукет) з 2 до 5 січня 2019 року очікуються потужний вітер та опади, можливі повені, тайфуни, які можуть спричинити порушення роботи систем транспортного сполучення, а також перебої з електро- та водопостачанням.

Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України проявляти підвищену пильність та обережність, утриматися протягом зазначеного періоду від відвідання прибережних зон без нагальної на те необхідності; відстежувати повідомлення відповідних місцевих служб, у тому числі рятувальних, дотримуватися їх інструкцій та вказівок, стежити за новинами, у разі перебування в небезпечному регіоні, бути готовими до екстреної евакуації.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю, рекомендуємо громадянам України звертатися на «гарячу лінію» Посольства України в Таїланді: +66970107760, адреса електронної пошти: emb_th@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Франції, 13.04.17 р.

У зв’язку зі скоєнням на території країни у 2015-2016 роках терористичних актів, а також проведенням президентських та парламентських виборів вищим державним керівництвом Французької Республіки прийнято рішення про продовження терміну дії режиму надзвичайного стану на всій території континентальної Франції та острові Корсика до 15 липня 2017 року.

Режим надзвичайного стану передбачає посилений прикордонний та митний контроль на всіх кордонах Франції, певні обмеження прав і свобод громадян у частині проведення масових зібрань та відвідання окремих місць, а також надання дозволу правоохоронним органам на здійснення адміністративних обшуків, перевірок транспортних засобів тощо. Водночас, Шенгенське законодавство продовжує діяти без обмежень на території Франції.

МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздку до Франції, мати при собі разом з дійсним паспортом та документом, що дає право в’їзду до цієї країни (віза, посвідка на проживання тощо), підтвердження мети перебування у Франції.

Звертаємо увагу, що в країні дозволяється ввезення готівки в сумі 10 тис. євро на родину, а не на одну особу. Дозволена сума до ввезення не змінюється незалежно від кількості членів родини.

Перебуваючи на території Франції, громадянам України рекомендується виявляти підвищену пильність та обачність під час відвідання місць масового скупчення людей, відомих історичних пам’яток та місць релігійного культу, чітко виконувати всі вказівки і рекомендації сил безпеки та місцевої влади, бути готовими до перевірки документів представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу, відслідковувати інформацію щодо заходів безпеки в місцях перебування.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Франції за номером телефону: +33-143-06-07-37, e-mail: emb_fr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Франції, 30.12.2016 р.

У зв’язку зі скоєнням у листопаді 2015 року та липні 2016 року терористичних актів в Парижі та Ніцці, а також президентськими та парламентськими виборами у 2017 році вищим державним керівництвом Французької Республіки прийнято рішення про чергове (п’яте) продовження терміну дії режиму надзвичайного стану на всій території континентальної Франції та острові Корсика до липня 2017 року.

Режим надзвичайного стану передбачає посилений прикордонний та митний контроль на всіх кордонах Франції, певні обмеження прав і свобод громадян у частині проведення масових зібрань та відвідання окремих місць, а також надання дозволу правоохоронним органам на здійснення адміністративних обшуків, перевірок транспортних засобів тощо. Водночас, Шенгенське законодавство продовжує діяти без обмежень на території Франції.

З огляду на вказане, МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздку до Франції, мати при собі, разом з дійсним паспортом та документом, що дає право в’їзду до цієї країни (віза, посвідка на проживання тощо), підтвердження мети перебування у Франції.

Звертаємо увагу, що в країні дозволяється до ввезення сума готівкою із розрахунку 10 тис. євро на родину, а не на одну особу. Дозволена сума до ввезення не змінюється незалежно від кількості членів сім’ї, які в’їжджають до Франції.

Перебуваючи на території Франції, громадянам України рекомендується виявляти підвищену пильність та обачність під час відвідання місць масового скупчення людей, відомих історичних пам’яток та місць релігійного культу, виконувати вказівки і рекомендації сил безпеки та місцевої влади, бути готовими до перевірки документів та особистого контролю представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу, а також стежити за інформацією щодо заходів безпеки в місцях перебування.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Франції за номером телефону: +33-143-06-07-37, на адресу електронної пошти: emb_fr@mfa.gov.ua,  або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua

Рекомендації громадянам України у зв'язку із запровадженням в Ефіопії надзвичайного стану, 11.10.16р.

У зв'язку із запровадженням 08.10.2016 на всій території Федеративної Демократичної Республіки Ефіопія надзвичайного стану через масові заворушення, передусім – у двох адміністративно-територіальних регіонах Ефіопії – Оромія та Амхара, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до згаданих регіонів та регіонів, що межують з Еритреєю, Південним Суданом, Суданом та Кенією, а тим, хто перебуває в них, залишити їх територію.

Незалежно від місця перебування  на території Ефіопії, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, завжди мати при собі документи, що посвідчують особу.

Звертаємо увагу на відсутність у деяких районах країни, включаючи столицю, доступу до Інтернету, соціальних мереж «Skype» та «Viber», а також мобільного зв’язку.

Рекомендуємо громадянам України, які перебувають на території Ефіопії, повідомити свою контактну інформацію Посольству України для полегшення зв’язку у разі необхідності.

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю та здоров'ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Ефіопії (тел. гарячої лінії: +251-967-41-9001, електронна пошта: emb_et@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку зі спалахом епідемії чуми в Республіці Мадагаскар, 24.10.2017 р.

У зв’язку із спалахом пневмонічної форми чуми на території Мадагаскару, зокрема, в столиці Антананаріву та місті Туамасіна, МЗС України рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі за кордон, утриматися від відвідання згаданих міст, а тим, хто перебуває на острові Мадагаскар, залишити його до нормалізації епідеміологічної ситуації.

У разі виявлення симптомів захворювання або виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Південно-Африканській Республіці за номером телефону: (00 2712) 4601943 адреса електронної пошти: consul_za@mfa.gov.ua або на цілодобову „гарячу лінію” МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку зі спалахом лістеріозу у Південно-Африканській Республіці (15.01.2017 р.)

У зв’язку з розповсюдженням лістеріозу (інфекційна хвороба) у Південно-Африканській Республіці МЗС України рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі до ПАР, виявляти особливу обачність та дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади, медичних та інших компетентних служб, стежити за останніми новинами.

З грудня 2017 року у Південно-Африканській Республіці зафіксовано 748 випадків захворювань на лістеріоз (у провінції Гаутенг - 455, Західний Кейп - 95 та Квазулу-Натал – 53), з яких 67 – з летальним наслідком.

У разі виявлення захворювання, громадянам України потрібно негайно звернутися за отриманням медичної допомоги.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України у Південно-Африканській Республіці за номером телефону екстреної допомоги: (0027) 814806707, на адресу електронної пошти: consul_za@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.


Попередження громадянам України у зв'язку зі спалахом епідемії холери в Республіці Малаві (19.02.2018 р.)

У зв’язку зі спалахом холери у малавійських провінціях Karonga (9 випадків), Lilongwe (12 випадків) та Nkhatabay (2 випадки) Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі за кордон, утриматися від відвідання цих провінцій до нормалізації епідеміологічної ситуації, а громадянам, які перебувають в Республіці Малаві, рекомендуємо виявляти особливу обачність та дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади, медичних та інших компетентних служб.

У разі виявлення захворювання, громадянам України потрібно негайно звернутися до медичних установ для отриманням допомоги.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: (+254) 733-366-366, на адресу електронної пошти: emb_ke@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку зі складною безпековою ситуацією в Індії, 13.07.2017

З огляду на загострення безпекової ситуації в штаті Західна Бенгалія Республіки Індія, в т.ч. у районі Дарджилінг, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України утриматися на даному етапі від поїздок з туристичною метою у зазначений регіон країни до стабілізації ситуації.

У випадках нагальної необхідності виїзду до зазначеного регіону або перебування на його території, рекомендуємо громадянам України в обов’язковому порядку інформувати Посольство України в Республіці Індія щодо місць можливого перебування та можливостей оперативного зв’язку з Посольством (номери телефонів, адреси електронної пошти).

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатись до Посольства України в Республіці Індія за номерами телефонів: +91-11-2614-60-41, +91-92-0550-71-57, адреса електронної пошти: emb_in@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України з огляду на складну безпекову ситуацію та збільшення випадків терактів у Народній Республіці Бангладеш

У зв’язку із загостренням безпекової ситуації та зростанням кількості терористичних актів у Народній Республіці Бангладеш, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цієї країни без нагальної необхідності.

Громадянам, які перебувають на території Народної Республіки Бангладеш, слід виявляти підвищену увагу та обережність, постійно стежити за новинами та рекомендаціями місцевих органів влади, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту, обмежити пересування вночі і використання місцевого громадського автотранспорту. У випадку нагальної необхідності відвідати Народну Республіку Бангладеш, рекомендуємо заздалегідь інформувати про це Посольство України в Республіці Індія із зазначенням місць і часу планованого перебування та повідомити власні контактні дані для оперативного зв’язку у разі необхідності (номери телефонів, адреси електронної пошти тощо).

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю та здоров'ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Індія (тел.: +918826297218, електронна пошта: emb_in@mfa.gov.ua), Почесного консульства у м.Дака (Бангладеш) (тел.: +88028402215, електронна пошта: consulate@ukrainebd.com) або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: (+38) 044 238 16 57.

Рекомендації МЗС громадянам України щодо Королівства Таїланд

У зв’язку із спалахом захворювань на вірусну лихоманку Денге в тайських провінціях Патумтхані, Ратчабурі, Пхетчабурі, Районг, Так, Трат та Анг Тонг, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України, які мають намір відвідати Таїланд чи вже перебувають на території цієї країни, вживати відповідних профілактичних заходів або тимчасово утриматися від відвідання вказаних територій.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із зростанням в країнах Південної Америки та Карибського басейну (зокрема, в Бразилії, Мексиці, Чилі, Еквадорі, Домініканській Республіці) кількості випадків зараження вірусом Зіка, 28.01.2016 р.

У зв’язку із зростанням в країнах Південної Америки та Карибського басейну (зокрема, в Бразилії, Мексиці, Чилі, Еквадорі, Домініканській Республіці) кількості випадків зараження вірусом Зіка, що є збудником захворювань на мікроцефалію, вроджену аномалію головного мозку у новонароджених, а також високим ризиком інфікування іншими видами небезпечних захворювань, такими як лихоманка денге та чікунгунья, МЗС рекомендує громадянам України (насамперед, вагітним жінкам та жінкам, які планують вагітність) утриматися від поїздок без крайньої необхідності до країн Латинської Америки до стабілізації епідеміологічної ситуації в регіоні.

Громадянам України, які перебувають в країнах Південної Америки та Карибського басейну, слід враховувати, що вірус Зіка передається через укуси комарів Aedes aegypti, у зв’язку з чим наполегливо рекомендується дотримуватися таких профілактичних заходів:

- активно користуватися репелентами (наносити кожні три години на шкіру та одяг);
- носити закритий одяг, який максимально покриває тіло;
- перебувати у приміщеннях, обладнаних протимоскітними сітками та кондиціонерами;
- уникати відвідання парків, лісів, озер;
- у разі появи перших симптомів захворювання (лихоманка, головний біль, кон’юнктивіт тощо), невідкладно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

Нагадуємо, що у випадку потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю на території латиноамериканських країн, громадянам України слід невідкладно звертатися до найближчої дипломатичної чи консульської установи України, або телефонувати на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57.

Попередження громадянам України у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації у Республіці Ангола

У зв’язку із спалахом холери, а також значним збільшенням числа хворих на малярію на півночі Республіки Ангола, зокрема у провінції Уіже (290 км від столиці м. Луанда), МЗС України рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі за кордон, утриматися від відвідання провінції Уіже до нормалізації епідеміологічної ситуації. Тим співвітчизникам, які вже перебувають в Анголі, рекомендуємо виявляти особливу обачність та дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади, медичних та інших компетентних служб.

З кінця грудня 2017 року у провінції Уіже зафіксовано 374 випадки захворювань на холеру, з яких 9 – з летальним наслідком; з 31 грудня 2017 р. по 8 січня 2018 р. зареєстровано 350 випадків захворювань на малярію, з яких 7 – з летальним наслідком.

У разі виявлення захворювання, громадянам України потрібно негайно звернутися за отриманням медичної допомоги.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Ангола за номером телефону: (00244) 222-71-68, на адресу електронної пошти: emb_ao@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку з погіршенням безпекової ситуації в окремих регіонах Йорданії, 09.06.2017

У зв’язку з погіршенням безпекової ситуації в районі Саріх Провінції Ірбід Йорданського Хашимітського Королівства, рекомендуємо громадянам України утриматися від відвідання даного регіону. Просимо виконувати усі законні вимоги представників органів Йорданії та стежити за останніми новинами.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися на "гарячу лінію" Посольства України в Йорданії за номером телефону: +962 77 673 90 34.
Крім того, прийом звернень громадян здійснює цілодобова «гаряча лінія» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку з погіршенням безпекової ситуації в окремих регіонах Йорданії, 29.12.2016 р.

У зв’язку із терористичним актом, скоєним у м. Карак 18.12.2016 р., а також погіршенням безпекової ситуації на території Йорданського Хашимітського Королівства і високою ймовірністю терористичної загрози, МЗС рекомендує громадянам України, які найближчим часом планують поїздки до Йорданії або вже перебувають на її території, виявляти підвищену пильність та обережність. При цьому нашим співвітчизникам слід утримуватися від перебування у місцях масового скупчення людей, особливо в період новорічних та різдвяних свят, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту, обмежити пересування вночі і використання місцевого громадського автотранспорту, стежити за місцевими новинами, неухильно виконувати усі вимоги представників правоохоронних органів.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися на "гарячу лінію" Посольства України в Йорданії за номером телефону: +962 77 673 90 34, адреса електронної пошти emb_jo@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із активізацією вулкану Агунг (о.Балі, Республіка Індонезія)

З огляду на виверження вулкану Агунг (район Карангасем, провінція Балі, Республіка Індонезія) та можливість його подальшої вулканічної активності, Посольство України в Республіці Індонезія рекомендує громадянам України проявляти підвищену пильність та обережність під час відвідання східної частини острова Балі, утримуватися від наближення до вказаного об`єкту на відстань менше ніж 12 км, а також відслідковувати повідомлення місцевих служб щодо розвитку ситуації.

У зв’язку із впливом викидів вулканічного пилу на здійснення авіаційних перевезень, перенесенням міжнародних та внутрішніх авіарейсів, а також нестабільною роботою міжнародного аеропорту Нгурах Раі (о.Балі), громадянам рекомендується контактувати з представниками туристичних організацій, авіакомпаній, організаторами подорожей та страховими компаніями стосовно вирішення організаційно-технічних питань, що виникають у цьому зв’язку (перенесення рейсів, розміщення у готелях, продовження терміну перебування).

У разі потрапляння у скрутні ситуації та необхідності отримання відповідної допомоги, громадяни України можуть зв’язатися з Посольством України в Республіці Індонезія за номером «гарячої лінії» (+62) 8788-489-0918, адреса електронної пошти: emb_id@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку з сейсмічною активністю на острові Балі (Індонезія) та активізацією вулкану Агунг, 26.09.2017 р.

У зв’язку з активізацією вулкану Агунг (район Карангасем, провінція Балі, Індонезія), МЗС рекомендує громадянам України, які перебувають або планують відвідати східну частину острова Балі, де спостерігається сейсмічна та вулканічна загроза, утримуватися від наближення до вказаного об’єкту на відстань менше ніж 12 км., виявляти підвищену увагу та обережність під час перебування в цьому районі, уважно стежити за повідомленнями компетентних органів та місцевих служб щодо розвитку ситуації, у тому числі – стосовно її впливу на розклад руху авіаційного транспорту, що може зазнавати змін.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації громадянам України необхідно невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Індонезія на телефон "гарячої лінії" +62-8788-489-0918, електронну пошту emb_id@mfa.gov.ua, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38 044 238 16 57, електронну пошту cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку з масштабними пожежами в окремих районах Португалії, 22.06.2017 р.

У зв’язку зі стихійною масштабною пожежею в районі Педрогау Гранде (округ Лейріа), яка призвела до загибелі і травмування великої кількості людей, руйнувань об’єктів інфраструктури та житла, та продовжує нести загрозу місцевому населенню, а також – існуванням підвищеної ймовірності виникнення пожеж у центральній та північній частинах країни Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України утриматися від відвідування лісової місцевості в зазначеному регіоні до стабілізації ситуації.

Громадянам України, які перебувають в цьому районі, слід уважно стежити за повідомленнями місцевих служб про розвиток ситуації та виконувати інструкції пожежно-рятувальних служб.

У цьому зв'язку просимо громадян бути обачними, повідомляти про виникнення пожеж або потрапляння в небезпечну ситуацію, передусім, португальські пожежно-рятувальні служби за номером 112.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю, громадянам України слід також звертатися на "гарячу лінію" Посольства України в Португальській Республіці за номером телефону: +351920030432, адреса електронної пошти emb_pt@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з землетрусом в Македонії

У зв’язку з землетрусом в Македонії, що стався 11 вересня 2016 р. поблизу столиці країни м.Скоп’є, МЗС України рекомендує громадянам України, які перебувають на території Македонії або планують поїздки до цієї країни найближчим часом, дотримуватися наступних порад з метою забезпечення особистої безпеки на випадок можливих повторних підземних поштовхів:

- якщо під час поштовхів громадяни перебувають у будівлі, її необхідно якомога швидше залишити, не користуючись при цьому ліфтами;

- триматися на безпечній відстані від висотних будівель, не перебувати під лініями електропередач, деревами, комунікаціями, мостами та шляхопроводами;

- постійно зберігати при собі документи та кошти, мати напоготові найбільш необхідні речі (теплий одяг, ліки, продукти харчування, засоби гігієни тощо), щоб швидко залишити приміщення;

- неухильно дотримуватися вказівок місцевих органів влади, керівників рятувальних служб, працівників рятувальних загонів щодо заходів безпеки в районі стихійного лиха.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації у зв’язку із зазначеним стихійним лихом, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Македонії (тел.: +38971882860, ел.пошта: emb_mk@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

Попередження громадянам України у зв’язку з сейсмічною активністю у центральних районах Італії, 20.01.2017 р.

У зв’язку з землетрусом, що стався в провінціях Аквіла та Рієті 18 січня ц.р., та з огляду на збереження небезпеки подальших поштовхів МЗС рекомендує громадянам України без нагальної необхідності утриматися від відвідання цих районів Італії.

Для тих громадян України, які перебувають на територіях, де зберігається загроза землетрусу, необхідно уважно стежити за повідомленнями компетентних органів Італії та ознайомитися з рекомендаціями Департаменту цивільного захисту при Раді Міністрів Італійської республіки, які оприлюднюються на веб-сторінці за посиланням: http://www.protezionecivile.gov.it/jcms/it/home.wp

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Італії на телефон "гарячої лінії" +39 389 004 0000, електронну пошту emb_it@mfa.gov.ua, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38 044 238 16 57, електронну пошту cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку з погіршенням погодних умов у західному регіоні США, 24.02.17 р.

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов внаслідок низького атмосферного фронту, який приніс потужні Тихоокеанські шторми з сильними вітрами, зливами та місцями з сніговими хуртовинами в штаті Каліфорнія та західних регіонах штату Невада, МЗС рекомендує громадянам України, які перебувають на згаданих територіях або планують їх відвідати, відстежувати повідомлення місцевих служб про розвиток ситуації, виконувати інструкції рятувальних служб, враховувати можливі зміни у розкладі руху сухопутного та повітряного транспорту, а також бути готовими до екстреної евакуації з небезпечних зон стихійного лиха.

Привертаємо увагу, що згідно з законодавством України (закони України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", "Про туризм") громадяни при виїзді за кордон повинні бути застраховані задля гарантування відшкодування їм витрат, пов'язаних з надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном.

У випадках потрапляння у Західному регіоні США у надзвичайні ситуації, що загрожують життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Генерального консульства України в Сан-Франциско за номером телефону: +14156900460, електронна пошта: gc_uss@mfa.gov.ua.

Крім того, прийом звернень громадян здійснює цілодобова «гаряча лінія» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку з проведенням 24.03.2017 р. у м. Загреб відбіркового футбольного матчу Чемпіонату Світу між національними збірними командами України та Хорватії, 15.03.17 р.

У зв’язку з проведенням 24.03.2017 р. у м.Загреб відбіркового футбольного матчу Чемпіонату Світу між національними збірними командами України та Хорватії очікується прибуття великої кількості українських вболівальників.

У цьому зв’язку, рекомендуємо громадянам України бути особливо уважними під час відвідання м. Загреб та дотримуватися правил поведінки та законодавства Республіки Хорватія.

Відповідно до норм законодавства Республіки Хорватія, іноземець під час короткострокового перебування в країні зобов'язаний зареєструвати місце свого проживання протягом 2-х днів з моменту в’їзду, або у разі зміни місця проживання.

Заяви на реєстрацію місця проживання повинні бути подані до відділу поліції за місцем знаходження житла (апартамент, готель тощо), де мешкатиме іноземець.

Порушення режиму реєстрації місця проживання на території Хорватії тягне за собою накладання штрафу.

Для отримання в’їзної візи до Хорватії потрібно звертатися до Посольства Республіки Хорватія в Україні. На прикордонних пунктах пропуску Республіки Хорватія візи не оформлюються. Іноземці, які мають діючу дво- або багаторазову шенгенську візу або дозвіл на перебування в країні Шенгенської зони, Болгарії, Румунії та Кіпру, можуть відвідувати Хорватію без необхідності оформлення хорватської візи та перебувати на її території у період дійсності вищезазначених віз або дозволів. При цьому термін перебування не може перевищувати 90 днів протягом 180 днів.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися на "гарячу лінію" Посольства України в Республіці Хорватія за номером телефону: +385916051010, адреса електронної пошти: emb_hr@mfa.gov.ua.

Крім того, прийом звернень громадян здійснює цілодобова «гаряча лінія» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з погіршенням погодних умов внаслідок тропічного циклону Деббі (штат Квінсленд, Австралія)

У зв’язку з підвищеною небезпекою погіршення погодних умов у штаті Квінсленд, Австралія, внаслідок просування тропічного циклону "Деббі" МЗС рекомендує громадянам України без нагальної необхідності тимчасово (протягом 28-30 березня 2017 року) утриматись від поїздок до північної частини штату Квінсленд (міста Таунсвіль, Маккей, Боуен).

Громадянам України, які перебувають на цих територіях, слід уважно стежити за повідомленнями місцевих служб про розвиток ситуації, виконувати інструкції рятувальних служб, враховувати можливі зміни у розкладі руху сухопутного та повітряного транспорту, а також бути готовими до екстреної евакуації з небезпечних зон, уражених стихійним лихом.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Австралії за номерами телефонів: +612 62305789, +61475514592, e-mail: emb_aut@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, e-mail: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з наближенням до узбережжя США і країн Карибського басейну урагану "Ірма", 06.09.2017 р.

У зв’язку з наближенням до узбережжя США і країн Карибського басейну урагану "Ірма", якому надано найвищу, п’яту категорію рівня небезпеки, у багатьох прибережних регіонах Антигуа і Барбуди, Сент-Кітс і Невіс, Віргінських островів, Пуерто Ріко, Багамських Островів, Куби та США (штат Флорида) оголошено надзвичайний стан. Найбільшої потужності ураган набуде, орієнтовно, 6-8 вересня 2017 р.
МЗС рекомендує громадянам України, які перебувають у цьому регіоні, виявляти підвищену обачність, без зайвої потреби не залишати укриттів, а тим, хто планує його відвідати – утриматися найближчим часом від поїздок до регіону. Під час перебування в районах, уражених буревієм, слід уважно стежити за повідомленнями місцевих органів про розвиток ситуації; дотримуватися інструкцій місцевих рятувальних служб, а також враховувати можливі зміни у русі сухопутного та повітряного транспорту.
У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації громадянам України слід звертатися:
- на території США, держав Пуерто-Ріко та Віргінських островів (США), Антигуа і Барбуди, Тринідаду і Тобаго – на "гарячу лінію" Посольства України в США за номером телефону +1-202-322 2616, адреса електронної пошти emb_us@mfa.gov.ua;
- на території Куби та Домініканської Республіки – на "гарячу лінію" Посольства України в Республіці Куба за номером телефону + 535 429 51 31, адреса електронної пошти emb_cu@mfa.gov.ua;
- на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України за номером телефону +38 044 238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua

Рекомендації громадянам України у зв'язку зі збереженням високого рівня терористичних загроз та напруженої криміногенної ситуації в Республіці Кенія, 28.12.2016 р.

У зв’язку зі збереженням у Республіці Кенія високого рівня терористичних загроз та напруженої криміногенної ситуації, а також з огляду на зростання кількості масових акцій із наближенням загальних виборів в Кенії, запланованих на 08 серпня 2017 року, МЗС рекомендує громадянам України зважати на згадані обставини при плануванні поїздок до цієї країни, передусім у серпні 2017 року.

Небезпечними регіонами Кенії залишаються: північно-східні округи (Ель-Вак, Ваджір, Гарісса і Мандера), прибережні території (включаючи міста Момбаса та Кіліфі), м. Найробі (зокрема, райони Істлі та Кібера).

У разі нагальної необхідності в’їзду до Кенії громадянам України рекомендується повідомити про поїздку рідних і близьких в Україні, мати при собі копії документів, адресу та телефони Посольства України в Кенії, а також з’ясувати можливості приймаючої сторони забезпечити належні заходи безпеки та надання оперативного зв’язку.

Громадянам України, які перебувають на території Кенії, слід виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, виключити пересування у темний період доби (окрім таксі), не вдягати коштовні прикраси та не мати при собі значні суми готівкових коштів, блокувати двері та вікна в помешканнях і транспортних засобах.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, виникнення загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Кенії за номерами телефонів: (+254) 733 366 366, (+254) 205 224 545, електронна пошта: emb_ke@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку зі складною безпековою ситуацією в Єгипті, 13.07.2017 р.

У зв'язку з ухваленням парламентом Арабської Республіки Єгипет  04.07.2017 року рішення щодо продовження терміном на три місяці надзвичайного стану в країні Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України переглянути власні плани щодо відвідування Єгипту протягом дії в державі надзвичайного стану, та, по можливості, утриматися без нагальної необхідності від поїздок до цієї держави, у т.ч. з туристичною метою.

Згадані застереження викликані істотною активізацією на території Єгипту радикальних терористичних угруповань, включаючи "ІДІЛ", які дедалі частіше спрямовують терористичні акти проти цивільних громадян з урахуванням їхньої релігійної приналежності.

Тим громадянам, які вже знаходяться в Єгипті, рекомендовано зважити на наявні ризики подальшого перебування на території цієї держави та неухильно дотримуватись таких порад:

- категорично не рекомендується здійснювати поїздки і перебувати на півночі та в центральній частині Синайського півострова, а також у пустельних районах на захід від долини ріки Ніл;

- виявляти пильність при відвідуванні північного узбережжя Єгипту, столиці країни та дельти ріки Ніл, туристичних місць у її долині, узбережжя Червоного моря (курорти міст Хургада, Ель-Гуна, Сафага, Затоки Макаді та Затоки Сома), а також південної частини Синайського півострова (курорти міст Шарм-ель-Шейх, Дахаб, Таба).

У разі перебування в курортних місцях Єгипту, наполегливо рекомендуємо виявляти підвищену увагу та обережність, утримуватися від виїзду за межі місць організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки. У випадку нагальної необхідності виїзду за межі місць організованого відпочинку, громадянам слід повідомляти про це адміністрацію готелю, рідних або представників туроператора.

З метою отримання інформації про події, які можуть вплинути на забезпечення безпеки в районі розташування, наполегливо радимо стежити за новинами у місцевих ЗМІ, а також повідомленнями на інформаційних ресурсах МЗС України та Посольства України в Єгипті (www.mfa.gov.ua, www.egypt.mfa.gov.ua).

Рекомендуємо бути особливо обачними під час святкування в Єгипті релігійних (у т.ч. християнських) свят, та, по можливості, утримуватися від відвідування релігійних святинь.

У разі різкого загострення ситуації, необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання. Громадянам рекомендується зберігати в доступних місцях паспортні документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

При потраплянні в надзвичайну ситуацію, виникненні загрози життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Єгипті за номером телефону: +201000039648, e-mail: emb_eg@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 1657, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв'язку з безпековою ситуацією на території Арабської Республіки Єгипет, 13.04.2017 р.

Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України переглянути власні плани щодо відвідування Єгипту протягом строку дії запровадженого 10.04.2017 на три місяці в державі надзвичайного стану, та, по можливості, утриматися без нагальної необхідності від поїздок до цієї держави, у т.ч. з туристичною метою.

Згадані застереження викликані істотною активізацією на території Єгипту радикальних терористичних угруповань, у т.ч. "ІДІЛ", теракти яких, як показує практика останніх місяців, все частіше спрямовуються проти цивільних громадян, у т.ч. із урахуванням їхньої релігійної приналежності.

Тим громадянам, які вже знаходяться в Єгипті, рекомендовано зважити на наявні ризики подальшого перебування на території цієї держави та неухильно слідувати таким порадам:

- категорично не рекомендується здійснювати поїздки і перебувати на півночі та в центральній частині Синайського півострова, а також у пустельних районах на захід від долини ріки Ніл;

- виявляти пильність при відвідуванні північного узбережжя Єгипту, столиці країни та дельти ріки Ніл, туристичних місць у її долині, узбережжя Червоного моря (курорти міст Хургада, Ель-Гуна, Сафага, Затоки Макаді та Затоки Сома), а також південної частини Синайського півострова (курорти міст Шарм-ель-Шейх, Дахаб, Таба).

У разі перебування в курортних місцях Єгипту наполегливо рекомендуємо виявляти підвищену увагу та обережність, утримуватися від виїзду за межі місць організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки. У випадку нагальної необхідності виїзду за межі місць організованого відпочинку, громадянам слід повідомляти про це адміністрацію готелю, рідних або представників туроператора.

З метою отримання інформації про події, які можуть вплинути на забезпечення безпеки в районі розташування наполегливо радимо постійно моніторити місцеві ЗМІ, а також інформаційні ресурси МЗС України та Посольства України в Єгипті (www.mfa.gov.ua, www.egypt.mfa.gov.ua).

Підвищену уважність рекомендуємо виявляти під час святкування в Єгипті релігійних (у т.ч. християнських) свят, та по можливості утримуватися від відвідування релігійних святинь.

У разі різкого загострення ситуації необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання. Громадянам рекомендується зберігати в доступних місцях паспортні документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

При потраплянні в надзвичайну ситуацію, виникненні загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Єгипті за номером телефону: +201 000039648, e-mail: emb_eg@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 1657, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із землетрусом, що стався в Італії 24.08.2016 р.

Закликаємо громадян України утриматись, за винятком випадків крайньої необхідності, від поїздок у центральні регіони Італії, які постраждали внаслідок землетрусу, що стався 24 серпня 2016 року (регіони провінції Ріеті, Асколі-Пічено та Перуджа).

За повідомленнями відповідних італійських органів, існує вірогідність обвалу будівель та житлових будинків, які тією чи іншою мірою були пошкоджені внаслідок землетрусу, а також нових поштовхів.

Громадянам України, які опинилися на територіях, де є загроза землетрусу, рекомендуємо слідкувати за місцевими новинами, бути пильними та готовими негайно залишити житлові помешкання у разі виникнення загрози землетрусу.

У випадку необхідності просимо невідкладно звертатися до Посольства України в Італії - телефон "гарячої лінії": + 39 389 004 0000 , адреса ел.пошти: emb_it@mfa.gov.ua , gc_it@mfa.gov.ua або повідомляти на "гарячу лінію" МЗС України: тел. +38 044 238 16 57, додатковий +38 044 238 17 77, адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua.В цілому, обмежень щодо поїздок територією Італії, крім зазначених вище регіонів, немає.

Рекомендації щодо дій під час землетрусу:

• Якщо ви перебуваєте у замкнутому приміщенні, перейдіть під балку, дверний отвір або станьте біля несучої стіни.
• Слідкуйте за речами, які можуть впасти і вдарити вас.
• Зверніть увагу на використання сходин: вони можуть бути пошкоджені.
• Уникайте користування ліфтом: ви можете опинитись заблокованими.
• Візьміть до уваги інші можливі наслідки землетрусу: руйнування мостів, оповзні, завали, витік газу і т.п.
• Якщо ви перебуваєте на вулиці, відійдіть від будівель, дерев, вуличних ліхтарів, ліній електропередач.

Після землетрусу виходьте з будівель обережно. Переконайтеся, що стан здоров’я тих, хто опинився поруч із вами, є задовільним. За необхідності, надайте їм першу допомогу.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із землетрусом у центральній частині Італії

МЗС України рекомендує громадянам України без нагальної необхідності тимчасово утриматись від поїздок у центральні регіони Італії, які постраждали внаслідок землетрусу 26 жовтня 2016 року (регіони Марке та Умбрія).

Під час землетрусу необхідно враховувати наступне:

• якщо ви перебуваєте у приміщенні, перейдіть під балку, дверний отвір, або встаньте біля несучої стіни;

• тримайтеся подалі від предметів, які можуть впасти і травмувати вас (гіпс, стелі, вікна, меблі, інші незакріплені предмети);

• обережно користуйтеся сходами: вони часто не дуже стійкі і можуть бути пошкоджені;

• не користуйтеся ліфтом;

• враховуйте інші можливі наслідки землетрусу: руйнування мостів, оповзні, завали, витік газу і т.д.;

• якщо ви перебуваєте на вулиці, відійдіть від будівель, дерев, вуличних ліхтарів, ліній електропередач, а також від місць, де ви могли б потрапити під падіння предметів (зовнішнє оздоблення, плитка, рекламні щити тощо).

Після землетрусу, у разі необхідності, надайте першу допомогу тим, хто цього потребує. Виходьте з будівель обережно, вдягнувши взуття для запобігання пораненню битим склом.

Детальні рекомендації щодо дій у випадку землетрусу (італійською) можна знайти на веб-сайті Департаменту цивільного захисту при Раді Міністрів Італії за посиланням: www.protezionecivile.gov.it/jcms/it/home.wp.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Італійській Республіці за номером телефону: +39 38 904 00 00, e-mail: emb_it@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, e-mail: cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із зростанням рівня терористичних загроз у світі в цілому і в Африканському регіоні зокрема та збереженням напруженої криміногенної ситуації в Республіці Кенія, 27.11.15 р.

У зв’язку із зростанням рівня терористичних загроз у світі в цілому і в Африканському регіоні зокрема та збереженням напруженої криміногенної ситуації в Республіці Кенія, МЗС рекомендує громадянам України ставитися до поїздок до цієї країни, на даному етапі, з підвищеною увагою.

Особливо небезпечними регіонами Кенії залишаються: м.Найробі (зокрема, райони Істлі та Кібера), північно-східні округи (Ель-Вак, Ваджір, Гарісса і Мандера), Прибережна провінція (включаючи міста Момбаса та Кіліфі).

У разі нагальної необхідності виїзду до вказаної країни громадянам України рекомендується попередньо інформувати про це Посольство України в Республіці Кенія із зазначенням місць можливого перебування та можливостей оперативного зв’язку з ними (номери телефонів, електронні адреси тощо), а також з’ясувати можливості приймаючої сторони щодо забезпечення належних заходів безпеки.

Громадянам України, які перебувають на території Кенії, слід виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, обмежити пересування вночі і використання місцевого громадського автотранспорту, не носити дорогоцінні прикраси та великі суми грошей під час прогулянок населеними пунктами, блокувати всі двері та вікна в помешканнях і транспортних засобах.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Кенії за номерами телефонів: (+254) 733 366 366, (+254) 205 224 545 (e-mail: emb_ke@mfa.gov.ua), або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку зі скоєнням 14.07.2016 р. терористичного акту під час святкування національного свята Франції у Ніцці, 15.07.16

У зв’язку зі скоєнням 14.07.2016 р. терористичного акту під час святкування національного свята Франції у Ніцці звертаємось до всіх громадян, які перебувають у цьому місті, виконувати розпорядження компетентних органів Французької Республіки та не залишати приміщень, у яких ви перебуваєте, без нагальної необхідності.

Повідомляємо, що вище державне керівництво Французької Республіки має намір продовжити на наступні три місяці дію надзвичайного стану на всій території континентальної Франції та острові Корсика, що мав завершитися 26 липня ц.р. Очікується, що відповідний закон буде ухвалений у вівторок, 19 липня ц.р.

Режим надзвичайного стану передбачає посилений прикордонний та митний контроль на всіх кордонах Франції, певні обмеження прав і свобод громадян у частині проведення масових зібрань та відвідання окремих місць, а також надання дозволу правоохоронним органам на здійснення адміністративних обшуків. Водночас, Шенгенське законодавство продовжує діяти без обмежень на території Франції.

З огляду на вказане, МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздку до Франції, мати при собі, разом з дійсним паспортом та документом, що дає право в’їзду до цієї країни (віза, посвідка на проживання тощо), підтвердження мети перебування у Франції.

Громадянам України на території Франції рекомендується виявляти підвищену пильність та обачність під час відвідання місць релігійного культу, відомих історичних пам’яток, місць масового скупчення людей, чітко виконувати всі вказівки і рекомендації сил безпеки та місцевої влади, бути готовими до перевірки документів та особистого контролю представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Франції за номером телефону: +33-143-06-07-37, e-mail: emb_fr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, e-mail: cons_or@mfa.gov.ua. Упродовж найближчих декількох днів діятиме додаткова "гарячі лінія" МЗС +38-044-238-17-77 для отримання повідомлень про громадян, які постраждали у Ніцці.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із здійсненням останнім часом низки терористичних актів на території Арабської Республіки Єгипет, 13.01.2016 р.

У зв’язку із здійсненням останнім часом низки терористичних актів на території Арабської Республіки Єгипет, у тому числі у курортних містах та місцях перебування іноземних туристів, МЗС наполегливо рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздки до Єгипту або вже перебувають на його території, зважати на високий рівень терористичної активності, а також ризики і небезпеки, пов’язані з цим, та враховувати такі застереження:

- категорично не рекомендується здійснювати поїздки і перебувати на півночі та в центральній частині Синайського півострова, а також в пустельних районах на захід від долини ріки Ніл;
- виявляти підвищену пильність при відвідуванні північного узбережжя Єгипту, столиці країни та дельти ріки Ніл, туристичних місць в долині ріки Ніл, узбережжя Червоного моря (курорти міст Хургади, Ель-Гуни, Сафаги, Затоки Макаді та Затоки Сома), а також південної частини Синайського півострова (курорти міст Шарм-ель-Шейх, Дахаб, Таба).
Під час перебування на території Єгипту також наполегливо рекомендуємо виявляти підвищену увагу та обережність, не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки, постійно стежити за повідомленнями ЗМІ для отримання інформації про події, які можуть вплинути на забезпечення безпеки в районі перебування.

У випадку необхідності виїзду за межі місць організованого відпочинку, громадянам слід повідомляти про це адміністрації готелю, рідним або представнику туроператора.

У разі різкого загострення ситуації необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання. Громадянам рекомендується зберігати в доступних місцях документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Єгипті за номером телефону: +201 000039648, e-mail: emb_eg@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з підвищеним рівнем безпекових загроз в Республіці Бурунді, 12.08.2016 р.

У зв’язку з підвищеним рівнем безпекових загроз в Республіці Бурунді, МЗС наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цієї країни або залишити її територію.

Громадянам, які все ще знаходяться на території Бурунді, рекомендується уникати участі у демонстраціях, зібраннях, відвідувати спортивні та інші масові заходи. Слід регулярно відслідковувати інформацію щодо поточного стану справ у місцевих джерелах засобів масової інформації та Інтернеті.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Бурунді або виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: +254-733-366-366, e-mail: emb_ke@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з вибухами в Таїланді 11 – 12 серпня ц.р., 15.08.2016 р.

11-12 серпня внаслідок серії вибухів на території тайських провінцій Транг, Прачуап Кхірі Кхан, Пхукет, Пханг Нга та Сурат Тхані , в т.ч. у популярних туристичних місцях (м.Хуа Хін, район Патонг на острові Пхукет) загинуло 4 особи, 24 особи отримали поранення різного ступеню важкості.

За офіційними відомостями тайської поліції, вказані вибухи є випадками внутрішнього саботажу в країні, а не є наслідком діяльності міжнародних терористичних угруповань.

За підтвердженими відомостями правоохоронців, серед загиблих, а також постраждалих внаслідок цих вибухів осіб, громадян України немає.

Громадянам України, які вже перебувають на території Таїланду або планують ближчим часом відвідати цю країну, МЗС рекомендує виявляти пильність, уникати місць масового скупчення людей, неухильно виконувати вказівки місцевих правоохоронних органів та слідкувати за місцевими новинами.

У випадках надзвичайних ситуацій просимо негайно зв’язуватися з Посольством України в Королівстві Таїланд - телефон "гарячої лінії": +66 91 770 91 00, адреса ел.пошти: emb_th@mfa.gov.ua або повідомляти на "гарячу лінію" МЗС України: тел. +38 044 238 16 57, додатковий +38 044 238 17 77, адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з розповсюдження вірусу Зіка на території Таїланду, 15.09.16 р.

У зв'язку з різким зростанням випадків зараженням вірусом Зіка у Королівстві Таїланд, передусім у столиці, м. Бангкок, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України, які мають намір відвідати цю країну чи вже перебувають на її території, заздалегідь вжити відповідні профілактичні заходи. У разі виявлення симптомів захворювання під час перебування у Таїланді (підвищена температура тіла, загальна слабкість, біль у суглобах та почервоніння очей) необхідно звертатися на "гарячу лінію" Інституту невідкладної медицини в Бангкоку за номером 1669".

Водночас нагадуємо, що згідно з законодавством України громадяни при виїзді за кордон повинні бути застраховані з метою створення умов, що гарантують відшкодування їм витрат, пов'язаних з потраплянням в надзвичайні обставини під час перебування за кордоном.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації на території Таїланду, що загрожують їх життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Королівстві Таїланд за номером телефону: +66917709100, e-mail: emb_th@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

Попередження громадянам України у зв’язку із землетрусом у Японії, 23.11.16

У зв’язку з потужним землетрусом, що стався біля берегів префектури Фукусіма (Японія) 22 листопада ц.р., та з огляду на збереження небезпеки подальших поштовхів МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання префектур Фукусіма, Івате, Міягі, Ібаракі, Чіба.

Для тих громадян України, які перебувають на території цих регіонів, необхідно уважно стежити за повідомленнями компетентних органів Японії про загрозу подальших поштовхів і виникнення цунамі (оприлюднюються на телебаченні або на веб-сторінці метеорологічного агентства Японії за посиланням: http://www.jma.go.jp/jma/indexe.html).

При подачі сигналу тривоги зберігати спокій, виконувати інструкції та вказівки представників органів місцевих і рятувальних служб. При землетрусі враховувати такі правила поведінки:

• якщо ви перебуваєте у приміщенні, перейдіть під балку, дверний отвір, або станьте біля несучої стіни;

• перебувайте подалі від предметів, які можуть впасти і травмувати вас (гіпс, вікна, меблі, інші незакріплені предмети);

• обережно користуйтеся сходами: вони можуть бути пошкоджені;

• не користуйтеся ліфтом;

• враховуйте інші можливі наслідки землетрусу: руйнування мостів, зсув грунту, завали, витік газу і т.д.;

• якщо ви перебуваєте на вулиці, відійдіть від будівель, дерев, вуличних ліхтарів, ліній електропередач, а також від місць, де ви могли б потрапити під падіння предметів (зовнішнє оздоблення, плитка, рекламні щити).

Після землетрусу, у разі необхідності, надайте першу допомогу тим, хто цього потребує. Виходьте з будівель обережно, вдягнувши взуття для запобігання пораненню битим склом.

У разі оголошення попередження про цунамі, громадянам, які знаходяться в прибережних районах, необхідно негайно покинути небезпечні місця і, по можливості, дістатися до безпечних місць на пагорбах або у високих будівлях та не залишати їх до скасування попередження.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Японії на телефон "гарячої лінії" +819017754206, електронну пошту emb_jp@mfa.gov.ua, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38 044 238 16 57, електронну пошту cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з внутрішньополітичною ситуацією в Габоні, 23.09.16 р.

У зв’язку із ризиком дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Габонській Республіці, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися найближчим часом від поїздок до Габону без крайньої необхідності.

Громадянам України, які перебувають на території Габону, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, регулярно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, не вступати в суперечки з місцевим населенням з питань, що стосуються внутрішньополітичної ситуації в Габоні, а також завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У випадках нагальної необхідності виїзду до Габону рекомендуємо громадянам попередньо інформувати про це Посольство України в Республіці Сенегал із зазначенням місць і часу планованого перебування та можливостей оперативного зв’язку з ними (контактні номери телефонів, електронні адреси тощо).

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації на території Габону або виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Сенегал (тел.: +221 77 474 55 63, електронна пошта: emb_sn@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57 (електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua).

Рекомендації громадянам України у зв’язку з можливими загрозами вчинення терактів у Анкарі, 19.10.2016 р.

У зв'язку зі зростанням загрози вчинення терористичних актів у провінції Анкара в період з 17.10.2016 по 30.11.2016 року та оприлюдненням відповідних застережень Губернаторства Анкари, МЗС рекомендує громадянам України, які постійно проживають, тимчасово перебувають в провінції Анкара або планують приїзд до столиці Турецької Республіки утриматись від відвідування без необхідності центру міста, публічних місць, уникати довготривалого перебування в аеропорту, на вокзалах, зупинках громадського транспорту (зокрема – метро), поблизу поліцейських відділків та постів, органів державної влади та місцевого самоврядування.

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю і здоров’ю громадянам України слід невідкладно повідомляти про це Посольство України в Турецькій Республіці на телефони "гарячої лінії": +90 533 617 62 73, +90 553 710 15 66 та +90 533 619 82 75, електронну пошту emb_tr@mfa.gov.ua або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38 044 238 16 57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із імпічментом Президента Бразилії та погіршенням безпекової ситуації у Федеративній Республіці Бразилія, (21.04.16 р.)

У зв'язку із започаткуванням процедури імпічменту Президенту Бразилії та прогнозованими масовими акціями громадян у великих містах, особливо – у столиці країни, м. Бразиліа та у містах Ріо-де-Жанейро і Сан-Пауло, МЗС рекомендує громадянам України виявляти підвищену уважність та обережність, утримуватися від участі в маніфестаціях, політичних акціях, уникати оцінки політичної ситуації під час спілкування. Радимо уникати перебування в місцях великого скупчення людей, стежити за інформацією місцевих ЗМІ, рекомендаціями правоохоронних органів країни, Посольства України в Бразилії та Консульства України у м.Сан-Паулу.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, виникнення загрози безпеці та життю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Федеративній Республіці Бразилія (телефони + 55 613 365 1457 та +55 618 363 0222, e-mail emb_br@mfa.gov.ua) та Консульства України в м.Сан-Паулу (телефони +55 114 371 9450 та +55 119 746 70087, email gc_brsp@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України +38 044 238 16 57, email cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв`язку з дотримання заходів особистої безпеки під час Олімпійських та Параолімпійських Ігор Ріо-2016 р., 04.08.16 р.

Бразильські міста Ріо-де-Жанейро і Сан-Паулу відрізняються високим криміногенним рівнем. Це стосується не лише злочинів проти особистої власності, але також і правопорушень, пов'язаних з насильством, включаючи зростаючі останнім часом випадки викрадення людей. Поширеними є напади на торгові точки, заклади громадського харчування, автозаправки, приватні будинки, а також угони автотранспорту та інші.

Для іноземців значну небезпеку становлять крадіжки, вуличні пограбування та злочини типу „блискавичного” викрадення людей. У місцях масового скупчення людей діють кишенькові злодії. Серед злочинців можуть бути як чоловіки, так і жінки й навіть діти. Грабіжники зазвичай озброєні та можуть відкрити вогонь без будь-якого попередження.

Перебуваючи у Бразилії, громадянам України слід утриматися від відвідування віддалених кварталів міст (так званих «фавел»), які вважаються територіями підвищеного ризику і фактично не контролюються місцевою поліцією.

Громадянам України необхідно дотримуватися посилених заходів особистої безпеки та максимально обмежити пересування у громадських місцях у другій половині дня та в темну пору доби. Необхідно також уникати місць проведення акцій протесту та масового скупчення людей, перш за все, поблизу адміністративних будівель та будинків органів влади.

Якщо збираєтесь відвідати туристичні місця, то документи залишайте у сейфі у готелі, беріть з собою лише необхідну кількість грошей. На пляжі вам вистачить 100 реалів, для того щоб купити прохолодні напої, оплатити лежаки, парасольки тощо. Намагайтеся мати при собі дрібні купюри, щоб не привертати до себе увагу. Найбільш безпечним способом розрахунку в інших місцях є банківська картка.

У випадку нападу віддайте все, що маєте. Не намагайтесь вступити в бійку або сперечатися, бо грабіжники часто використовують зброю без вагань. Пам’ятайте, що якщо вас обікрали, включаючи особисті речі та документи, ви повинні звернутися до найближчого відділення поліції та скласти протокол про крадіжку. Поліція допоможе вам встановити контакт з консульством.

Спеціалізоване управління туристичної поліції м.Сан-Паулу (DEATUR): (11) 3120-4417, у м. Ріо-де-Жанейро: (21) 2332-2924/2885.

Контактні дані консульських співробітників у м. Бразиліа: (61) 3365-1457 та 98363-0222, у м. Сан-Паулу: (11) 4371-9450 та 97467-0087, у м. Ріо-де-Жанейро: (21) 96886-1725.

Для здійснення міжміських телефонних розмов в Бразилії необхідно набирати 0 + код оператора (найбільш вживані коди операторів 14 або 21) + код міста + номер телефона. У випадку міжнародних дзвінків - 00 + код оператора (14 або 21) + код країни + код міста + номер телефона.

Інші корисні телефони: Військова поліція (у випадках загрози життю, пограбування тощо) - 190, Швидка медична допомога - 192, Пожежно-рятувальна служба (у разі нещасних випадків) - 193, Дорожня поліція штату - 198.


Загальні рекомендації щодо особистої безпеки:

- не відвідувати віддалені та небезпечні райони міст за межами олімпійських об’єктів;

- не подорожувати поодинці, натомість більш безпечно пересуватися групою або з гідом, бажано португаломовним;

- не встановлювати контакти із випадковими незнайомцями, особливо з тими, які ініціативно та безпідставно пропонують які-небудь сумнівні послуги або вчинення будь-якої угоди;

- перебуваючи у громадських місцях, не показувати своїм видом, що ви є туристом, відкрито не носити прикраси, мобільні телефони, гаманці, фотоапарати чи відеокамери, голосно не розмовляти іноземною мовою тощо;

- подорожувати з мінімальною кількістю речей, коштовні речі носити приховано, так, щоб не привертати увагу потенційних грабіжників;

- мати при собі тільки невеликі суми готівкою, носити лише ті кредитні картки, в яких є потреба, а не всі, що є в наявності, уникати користування банкоматами поза межами спортивних об’єктів та стаціонарними відділеннями банків, торгових центрів або супермаркетів;

- завжди мати при собі копію паспорта, намагатися без потреби не носити з собою оригінал паспорта, а залишати його в надійному місці в готелі на час екскурсій або прогулянок містом, не тримати документи, що посвідчують особу, разом із грошима, зокрема в сумочках або рюкзаках;

- мати при собі записану або роздруковану адресу готелю, в якому проживаєте.

- мати із собою контактні телефони консульських співробітників та телефони екстреного виклику;

- утримуватися, особливо у темний час доби, від відвідування пляжів Копакабана та Іпанема у м.Ріо-де-Жанейро. Останнім часом там йде справжнє полювання на іноземних туристів, у результаті чого пограбовано декілька громадян України.


Рекомендації щодо правил безпеки в аеропорту:

- під час отримання багажу необхідно переконатися, що багаж закритий точно так, як при його відвантаженні;

- для отримання інформації або допомоги, звертати увагу на належним чином ідентифікованого співробітника поліції. У аеропортах є туристична поліція (DEATUR), яка у будь-який час зможе вам допомогти;

- не залишати без догляду свої речі і багаж. Остерігатися чоловіків або жінок, які звертаються до вас із запитаннями. Це може бути зроблено для того, щоб відволікти вас від перегляду багажу;

- не відкривати валізи у громадських місцях, особливо, якщо в них є електронне обладнання і гроші;

- не перераховувати великі суми грошей у людних місцях та у присутності незнайомців;

- якщо необхідно скористатися послугою банкомату, переконатися, що ваш пароль ніхто не бачив. У разі збою в обладнанні, звертатися за допомогою до працівника банківської установи;

- не приймати будь-які передачі на прохання незнайомих людей;

- якщо комусь стало зле і просить про допомогу, зробити це не відходячи від речей, навіть якщо людина наполягає на швидкій допомозі.


Рекомендації щодо правил безпеки у готелі:

- під час реєстрації у готелі чи розрахунку за проживання у готелі, слідкувати за своїм багажем, або залишити його під наглядом працівника готелю чи у призначеній для зберігання кімнаті;

- якщо необхідно ненадовго залишити місце прийняття їжі в ресторані, не залишати гаманець, мобільний телефон або інші речі на столі;

- не запрошувати в готель незнайомих людей. Якщо запрошуєте до себе у номер відвідувачів, рекомендується заповнювати спеціальний формуляр;

- якщо хочете вийти у місто, звертатися до персоналу готелю за порадами щодо безпечних і добре розташованих ресторанів, торгових центрів тощо;

- для безпечного зберігання коштовностей користуватися сейфом, що знаходиться у вашому готельному номері;

- у присутності незнайомих людей уникати розмов про важливі питання, передусім, що стосуються фінансових справ;

- ніколи не приймати допомогу від незнайомих людей.


Рекомендації щодо користування громадським транспортом:

- для поїздок у межах міста найбільш безпечним засобом транспорту є офіційні фірми таксі – зареєстровані перевізники завжди мають ліцензію на лобовому склі, використовують належним чином марковані транспортні засоби (фарбовані за єдиним для даного міста стандартом) з реєстраційним номером та телефоном відповідної фірми на борту;

- при посадці у транспортний засіб, запитати у водія чи всі ваші особисті речі поміщаються в багажник. Якщо ні, то слід скористатися іншим таксі;

- важливо, щоб ваш багаж, особливо у якому знаходяться електронне обладнання та коштовні речі, був поміщений у багажник таксі;

- при використанні мобільного телефону в таксі, тримати пристрій з протилежної сторони вікна;

- у разі повільного руху, не рахувати великі суми готівки в салоні автомобіля;

- намагатися не користуватися міжміськими автобусами, а також муніципальним громадським транспортом, особливо метрополітеном, у Ріо-де-Жанейро, Сан-Паулу;

- у разі оренди автомобіля необхідно вибрати якомога скромну його модель, а під час пересування проявляти пильність для виявлення ознак можливого спостереження за собою;

- паркування здійснювати тільки у спеціально відведених місцях та стоянках, що охороняються, а при поверненні до автомобіля переконатися, що за вами ніхто не слідує або цілеспрямовано не спостерігає;

- виходячи з автомобіля, не залишати в ньому сторонніх речей, які можуть привернути увагу потенційних грабіжників;

- у машині тримати двері замкненими, вікна закритими, а речі та цінності – в полі зору. Звичайний прийом зловмисника полягає в тому, що він через відкрите вікно автомобіля може зірвати годинник із зап'ястя людини або вихопити гаманець/сумку з сидіння під час повільного руху в пробках та коли авто зупиняється на перехрестях, світлофорах, зупинках тощо;

- перетинаючи перехрестя на автомобілі або переходячи вулицю пішки, необхідно пам’ятати, що у великих містах Бразилії вночі, після 22:00 - 23:00 год., автомобілі зазвичай не зупиняються на червоний сигнал світлофора, щоб уникнути нападу злочинців;

- проявляти пильність при вимушеній зупинці або нещасних випадках на дорозі – ви можете бути спровоковані, а нещасні випадки можуть бути фіктивними;

- дотримуватися сигналів і вказівок, що надаються місцевими силами громадської безпеки, не намагатися перетнути стаціонарні блок-пости без відповідного дозволу, щоб не спровокувати поліцію на здійснення силових заходів стосовно вас.


Рекомендації у випадку потрапляння у надзвичайну ситуацію чи скоєння проти вас злочину:

- у разі скоєння нападу не панікувати та не чинити опір зловмисникам, уникати різких рухів – злочинці, особливо малолітні, відрізняються високою готовністю до здійснення необґрунтовано жорстокого насильства;

- невелика сума грошей, запропонована нападникам в обмін на звільнення, часто допомагає уникнути важких наслідків;

- одразу після події повідомити поліцію за телефоном екстреного виклику та слідувати вказівкам оперативного чергового: залишатися на місці до прибуття патруля або направлятися до найближчого відділення поліції для надання свідчень про факт злочину;

- якщо ви стали учасником дорожньо-транспортної події, не залишайте місця пригоди до прибуття представника поліції, навіть якщо шкода транспортному засобові, іншим об’єктам або особам мінімальна;

- у разі виникнення конфліктних ситуацій з представниками правоохоронних органів чи при спробі затримати вас – не чинити опору, а негайно пред’явити документи, поводитися спокійно, упевнено, коректно, вимагати надання можливості зателефонувати до Посольства (консульства) та повідомити про те, що трапилося;

- у випадку потрапляння у будь-яку надзвичайну ситуацію якомога скоріше повідомити Посольство України, Консульство України в м. Сан-Паулу, або представників НОК України: Шефа місії або співробітника відповідального за забезпечення безпеки, членів Штабу.


Щодо епідеміологічної ситуації.

Через кліматичні умови, у Бразилії є осередки небезпечних тропічних захворювань, зокрема, жовтої лихоманки, лихоманки денге, лихоманки чикунгунья. Незважаючи, на те, що, в основному, епідемії виникають у дощовий спекотний сезон (жовтень-травень), епідеміологічна ситуація у країні залишається складною.

За інформацією бразильських органів охорони здоров’я, ризик зараження вірусом зіка під час Олімпійських та Параолімпійських Ігор 2016 р. є незначним у зв’язку із кліматичними умовами зимового періоду та боротьбі з комарами – рознощиками інфекції. Разом з тим, вагітним та жінкам, які планують вагітність, у зв’язку із поширенням вірусних хвороб зіка, денге та чикунгунья, що викликають тяжкі вроджені аномалії, рекомендується утриматися від поїздок до Бразилії протягом 2016 р.

Останнім часом у жителів штату Сан-Паулу зафіксовані випадки важкого гострого респіраторного синдрому (SARS), збільшення випадків атипової пневмонії і підтвердження наявності вірусів грипу. На даний час найбільш поширеними захворюваннями є грип А (H1N1) pdm09, B і A (H3N2), яким заражено близько 4600 осіб, з них 906 – померло (40,1% у м. Сан-Паулу).

Штати Ріо-де-Жанейро і Сан-Паулу також є регіонами з найвищими показниками випадків лихоманки денге. Ця хвороба дуже важко переноситься, іноді бувають смертельні випадки, а вакцина поки не створена. Бразильські лікарі навчилися надавати ефективну допомогу при своєчасному зверненні.

Крім того, у штаті Ріо-де-Жанейро було зафіксовано смерть двох осіб від лихоманки чикунгунья.


Поради щодо заходів попередження небезпечних захворювань.

- мати щеплення від грипу та жовтої лихоманки, також бажано – від гепатитів А і Б, тифу, сказу;

- використовувати сорочки з довгими рукавами та штани з довгими холошами;

- активно користуватися репелентами;

- по можливості, перебувати у приміщеннях із протимоскитними віконними сітками або кондиціонерами;

- вживати велику кількість рідини (води, соків та кокосової води);

- не пити водопровідну воду.


Рекомендації щодо купання на пляжах Ріо-де-Жанейро.

- не купатися у морі, у разі розміщення рятувальними службами червоних прапорців;

- у разі відвідання пляжу з дитиною, звернутися до представників рятувальної служби з метою отримання ідентифікаційного браслету. Дитина має завжди перебувати під наглядом дорослих;

- не купатися після вживання алкогольних напоїв;

- не плавати поблизу кам’яних берегів та інших об’єктів, які можуть становити небезпеку;

- уникати використання плавальних кругів та інших плавальних об’єктів, оскільки вони створюють оманливе відчуття безпеки і можуть віднести до глибоководних і більш небезпечних зон;

- у разі опіків, спричинених медузами, використовуйте оцет та морську воду.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із землетрусом у Новій Зеландії, 14/11/16

У зв’язку із загрозою підвищеної сейсмічної активності на території Нової Зеландії, МЗС України рекомендує громадянам України тимчасово (упродовж 2-3 тижнів) утриматись від поїздок до цієї країни без нагальної необхідності.

Для тих, хто перебуває на території Нової Зеландії, необхідно врахувати такі правила поведінки під час землетрусу:

• якщо ви перебуваєте у приміщенні, перейдіть під балку, дверний отвір, або станьте біля несучої стіни;
• тримайтеся подалі від предметів, які можуть впасти і травмувати вас (гіпс, вікна, меблі, інші незакріплені предмети);
• обережно користуйтеся сходами: вони можуть бути пошкоджені;
• не користуйтеся ліфтом;
• враховуйте інші можливі наслідки землетрусу: руйнування мостів, оповзні, завали, витік газу і т.д.;
• якщо ви перебуваєте на вулиці, відійдіть від будівель, дерев, вуличних ліхтарів, ліній електропередач, а також від місць, де ви могли б потрапити під падіння предметів (зовнішнє оздоблення, плитка, рекламні щити тощо).

Після землетрусу, у разі необхідності, надайте першу допомогу тим, хто цього потребує. Виходьте з будівель обережно, вдягнувши взуття для запобігання пораненню битим склом.

Детальні рекомендації щодо дій у випадку землетрусу (англійською) можна знайти на веб-сайті Міністерства цивільної оборони та надзвичайних ситуацій Нової Зеландії за посиланням: http://www.civildefence.govt.nz/.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Австралії за номерами гарячої лінії: +61475514592, +61262305789, e-mail: emb_aut@mfa.gov.ua, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38 044 238 16 57, e-mail: cons_or@mfa.gov.ua.

Попередження громадянам України у зв’язку з наближенням урагану "Отто" до берегів Центральної Америки

У зв’язку з наближенням до берегів Центральної Америки урагану "Отто", який становить загрозу для територій Панами, Коста-Ріки та Нікарагуа, громадянам України рекомендується виявляти обачність при плануванні подорожей до цих країн та перебуванні на їх території.

Зокрема, у Коста-Ріці оголошено штормове попередження на території кантону Сан Карлос та в районах Дельта Коста-Ріка, Калеро, Лас Барра, Тортугеро, Парісміна, Бока Пакуаре, Покосі і Матіна, а також на півночі країни. У Панамі оголошено попередження в районах Колону, Чіпікі, Бокас дель Торо та на півночі країни. У Коста-Ріці та Панамі через значну кількість опадів та сильний вітер особлива небезпека загрожує жителям низин та гірських місцевостей.

МЗС рекомендує громадянам України утриматися найближчим часом від поїздок до вищезазначених районів, а тим громадянам, які перебувають на цих територіях, постійно стежити за повідомленнями місцевих органів про розвиток ситуації та актуальні загрози; виконувати вказівки рятувальних служб, а також враховувати можливі зміни руху наземного та повітряного транспорту.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації на території Панами і Коста-Ріки, громадянам України слід звертатися до Посольства України в Мексиці на цілодобову «гарячу лінію» за номером телефону: +52-1-55-1451-477; Почесного консульства України в Кості-Ріці за номером телефону: +506- 2523-3200; Почесного консульства України в Панамі за номером телефону: + 507-6614-7400.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Нікарагуа, громадянам України слід звертатися до Посольства України в Республіці Куба на телефон "гарячої лінії " +535 429-51-31;

Крім того, прийом звернень громадян здійснює цілодобова «гаряча лініа» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з наближенням до південно-східного узбережжя США урагану Метью, 06.10.16 р.

У зв’язку з потужним ураганом «Метью», який спричинив загибель щонайменше 19 жителів трьох країн Карибського басейну (Гаїті, Домініканська Республіка, Колумбія) та його наближенням до узбережжя США, у штатах Флорида, Джорджія, Південна Кароліна і Північна Кароліна оголошено надзвичайний стан. Особлива небезпека загрожує жителям прибережних регіонів. МЗС рекомендує громадянам України, які перебувають на території цих штатів або планують їх відвідати, утриматися найближчим часом від поїздок до прибережних регіонів; стежити за повідомленнями місцевих органів про розвиток ситуації; виконувати інструкції рятувальних служб, а також зважати на можливі зміни у русі сухопутного та повітряного транспорту.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації у зв'язку із зазначеним стихійним лихом, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в США (тел.: +1-202- 765-4681, ел.пошта: cons_us@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із введенням надзвичайного стану в Туреччині, 21.07.2016 р.

21 липня 2016р. в Турецькій Республіці рішенням Президента країни введено надзвичайний стан строком на 3 місяці у зв’язку зі спробою державного перевороту в Туреччині в ніч на 16 липня 2016 р.

Це означає, що:

- вводяться окремі обмеження на пересування, проведення мітингів демонстрацій, зібрань;

- можуть проводитися вибіркові перевірки документів;

- призупиняються або забороняються різні розважальні заходи;

- може бути заборонений в’їзд/виїзд окремих осіб з Туреччини;

- посилюється контроль ЗМІ, окремі з яких можуть бути заборонені або обмежено доступ до них;

- у разі виникнення відповідних обставин без спеціального дозволу може вилучатися, чи конфісковуватися майно.

У зв’язку з цим МЗС наголошує на тому, що громадяни України, які найближчим часом планують поїздки до ТР або вже перебувають на її території, повинні завжди мати при собі документи, які посвідчують їх особу.

МЗС України закликає громадян України мінімізувати, за винятком випадків крайньої необхідності, термін та географію свого перебування у містах Анкара та Стамбул до остаточної нормалізації обстановки.

Доцільно уникати тривалого перебування в транспортних терміналах (аеропорти, морські порти, залізничні та автобусні вокзали), на вузлових зупинках громадського транспорту, обмежити відвідування адміністративних будівель, великих торговельно-розважальних комплексів, уникати відвідання місць проведення мітингів та демонстрацій, уважно стежити за новинами про розвиток безпекової ситуації, дотримуватися рекомендацій правоохоронних органів щодо правил пересування територією країни, повідомляти про плановану подорож адміністрацію готелю або представників туроператора, своїх рідних.

У найближчій та середньостроковій перспективі, у зв’язку з проведенням силовими відомствами Туреччини профілактичних заходів із протидії тероризму та екстремізму, необхідно обмежити відвідування південних та південно-східних районів (провінції Хатай, Кіліс, Газіянтеп, Шанлиурфа, Діярбакир, Ван, Мардін, Сіїрт, Ширнак, Хаккярі та Тунджелі) та уникати будь-яких поїздок у межах 10 км. від кордонів з Сирією та Іраком.

У випадках надзвичайних ситуацій просимо негайно зв’язуватися з Посольством України в Турецькій Республіці - телефон "гарячої лінії": 00 9 0533 307 72 32, адреса ел.пошти: emb_tr@mfa.gov.ua, Генеральним консульством у Стамбулі - телефон "гарячої лінії": 90 530 612 55 77, адреса ел.пошти: gc_tr@mfa.gov.ua, або повідомляти на "гарячу лінію" МЗС України: тел. +38 044 238 16 57, додатковий +38 044 238 17 77, адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з безпековою ситуацією в Ефіопії

У зв’язку з акціями протесту в  федеральних регіонах Ефіопії Оромія та Амхара (зокрема, в мм. Гондер, Бахр-Дар, Дебре Табор), що час від часу переростають у збройне протистояння, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до вказаних регіонів та прикордонних з Еритреєю, Південним Суданом, Суданом та Кенією районів Ефіопії.

 Громадянам України, які перебувають на території Ефіопії, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, максимально обмежити пересування населеними пунктами, регулярно відслідковувати інформацію щодо розвитку ситуації в країні в провідних світових та місцевих ЗМІ, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації на території Ефіопії або виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, громадянам України, слід невідкладно звертатися до Посольства України в Ефіопії (тел.: +251 967419001, електронна пошта: emb_et@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України з огляду на збереження підвищеного рівня терористичних загроз на території Турецької Республіки, (20.05.2016 р.)

У зв’язку зі збереженням підвищеного рівня терористичних загроз на території Турецької Республіки, МЗС рекомендує громадянам України, які планують поїздки до Турецької Республіки, або вже перебувають на її території, дотримуватися наступних порад.

Під час перебування на території Туреччини громадянам України слід виявляти підвищену пильність і обережність, уникати відвідання загальновідомих об’єктів туристичної  інфраструктури (культових споруд, історичних пам’яток, популярних серед іноземних туристів пішохідних вулиць та майданів в місцях відпочинку), а також місць проведення мітингів та демонстрації.

Доцільно обмежити відвідування без нагальної потреби адміністративних будівель, великих торговельно-розважальних комплексів, уникати тривалого перебування на вузлових зупинках громадського транспорту, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні та місці перебування, неухильно виконувати всі вказівки та рекомендації правоохоронних органів і місцевої влади, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу. При контактах з представниками органів влади потрібно проявляти тактовність та уникати критики публічних осіб Турецької Республіки.

У зв’язку з проведенням силовими відомствами Турецької Республіки у середньостроковій перспективі періодичних попереджувально-профілактичних заходів для протидії тероризму та екстремізму, рекомендуємо обмежити відвідування південних та південно-східних районів Туреччини (провінції Хатай, Кіліс, Газіянтеп, Шанлиурфа, Діярбакир, Ван, Мардін, Сіїрт, Ширнак, Хаккярі та Тунджелі) та уникати від будь-яких поїздок у межах 10 км.  від кордонів з Сирією та Іраком.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туреччині за номером телефону: +90 533 307 72 32, e-mail: emb_tr@mfa.gov.ua або Генерального консульства України в Стамбулі за номером телефону: +90 530 612 55 77, e-mail: gc_tr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з останнім терактом у м.Анкара, (15.03.2016 р.)

У зв’язку з останнім терактом, що був скоєний 13 березня 2016 р. у столиці Турецької Республіки м.Анкара, МЗС наполегливо рекомендує громадянам України, які планують поїздки до Турецької Республіки, або вже перебувають на її території, зважити на високий рівень терористичних загроз в цій країні.

Під час перебування на території Туреччини громадянам України слід виявляти підвищену пильність і обережність, по можливості, уникати відвідання місць масового скупчення людей (культових споруд, відомих історичних пам’яток, великих торговельно-розважальних комплексів, місць проведення мітингів та демонстрації тощо) та перебування поряд з адміністративними будівлями, поліцейськими установами, обмежити користування місцевим громадським транспортом, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні та місці перебування, неухильно виконувати всі вказівки та рекомендації правоохоронних органів і місцевої влади, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туреччині (за номером телефону: +90 533 307 72 32, e-mail: emb_tr@mfa.gov.ua) Генерального консульства України в Стамбулі (за номером телефону: +90 530 612 55 77, e-mail: gc_tr@mfa.gov.ua), або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

У зв’язку з останнім терактом, що був скоєний 13 березня 2016 р. у столиці Турецької Республіки м.Анкара, МЗС наполегливо рекомендує громадянам України, які планують поїздки до Турецької Республіки, або вже перебувають на її території, зважити на високий рівень терористичних загроз в цій країні.

Під час перебування на території Туреччини громадянам України слід виявляти підвищену пильність і обережність, по можливості, уникати відвідання місць масового скупчення людей (культових споруд, відомих історичних пам’яток, великих торговельно-розважальних комплексів, місць проведення мітингів та демонстрації тощо) та перебування поряд з адміністративними будівлями, поліцейськими установами, обмежити користування місцевим громадським транспортом, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні та місці перебування, неухильно виконувати всі вказівки та рекомендації правоохоронних органів і місцевої влади, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туреччині (за номером телефону: +90 533 307 72 32, e-mail: emb_tr@mfa.gov.ua) Генерального консульства України в Стамбулі (за номером телефону: +90 530 612 55 77, e-mail: gc_tr@mfa.gov.ua), або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України щодо поїздок до Греції автомобільним транспортом, 19.02.2016 р.

У зв’язку із загальнонаціональним страйком фермерів у Грецькій Республіці, що супроводжується блокуванням основних автомагістралей країни, болгарською стороною прийнято рішення про тимчасове закриття з 18 лютого ц.р. усіх пунктів пропуску через болгарсько-грецький кордон для руху транспорту (водночас, пішохідний рух через вказаний кордон продовжує здійснюватися). Прогнозується, що така заборона триватиме щонайменше до 22-23 лютого ц.р.

З огляду на це, МЗС рекомендує громадянам України, які планують найближчим часом здійснити поїздки до Греції автомобільним транспортом, зважити на можливі ризики й проблеми, які можуть виникнути у зв’язку із тимчасовим закриттям грецько-болгарського кордону для руху транспорту та блокуванням страйкарями основних автомобільних доріг Греції.

У разі необхідності отримання термінової консульської допомоги під час перебування на території Греції, громадянам України слід звертатися до Посольства України в Греції тел.: +30 69 327 656 06, Консульства України в Салоніках тел.: +30 69 480 507 02 або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС: +38044 238 16 57

Застереження громадянам України щодо безпекової ситуації в Лівії (15.02.2016 р.)

У зв’язку з триваючим загостренням безпекової ситуації в Лівії, що супроводжується активізацією діяльності на території цієї країни терористичних угруповань та чисельними фактами викрадення людей, у тому числі іноземців, МЗС України в черговий раз наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Лівії до стабілізації безпекової ситуації, а тим, хто продовжує перебувати в цій країні, – негайно залишити її територію.

Недотримання цих рекомендацій загрожує особистій безпеці громадян, що пов’язано із нездатністю лівійських органів влади гарантувати безпеку та правопорядок на всій території країни.

Привертаємо увагу тих громадян, які продовжують перебувати в Лівії, що поточна безпекова та внутрішньополітична ситуація в цій країні значною мірою обмежує можливості консульського реагування із захисту наших співвітчизників.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Лівії, загрози безпеці та життю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туніській Республіці за номером телефону: (+216) 24 600 389 (працює цілодобово), або на «гарячу лінію» МЗС: (+38) 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із збереженням високого рівня терористичних загроз на території Турецької Республіки, 13.01.2016 р.

У зв’язку зі збереженням високого рівня терористичних загроз на території Турецької Республіки, МЗС рекомендує громадянам України, які планують поїздки до цієї країни або вже перебувають на її території, виявляти підвищену пильність і обережність, по можливості, уникати відвідання місць масового скупчення людей (культових споруд, відомих історичних пам’яток, великих торговельно-розважальних комплексів тощо) та перебування поряд з адміністративними будівлями, обмежити користування місцевим громадським транспортом, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні та місці перебування, неухильно виконувати всі вказівки та рекомендації правоохоронних органів і місцевої влади, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туреччині за номером телефону: +90 533 307 72 32, e-mail: emb_tr@mfa.gov.ua або Генерального консульства України в Стамбулі за номером телефону: +90 530 612 55 77, e-mail: gc_tr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

Рекомендації МЗС громадянам України щодо безпекової ситуації в Туніській Республіці, 23.12.2015 р.

У зв’язку із зростанням напередодні новорічних свят рівня терористичних загроз в Туніській Республіці, МЗС наполегливо рекомендує громадянам України, які перебувають на території цієї країни, виявляти підвищену пильність та обережність, утримуватися від відвідування місць масового скупчення людей, зокрема великих торговельно-розважальних комплексів, культових споруд, відомих історичних пам'яток тощо.

Рекомендується мати при собі документи, які посвідчують особу та підтверджують законність перебування в Тунісі, а також неухильно виконувати вимоги та вказівки представників місцевих правоохоронних органів.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Тунісу, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туніській Республіці за номером телефону +216-24-600-389 (працює цілодобово), або на «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

Рекомендації МЗС громадянам України у зв’язку із різким загостренням безпекової ситуації в Республіці Бурунді, 15.12.2015 р.

У зв’язку з різким загостренням безпекової ситуації в Республіці Бурунді, МЗС наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цієї країни або залишити її територію.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Бурунді, або інших обставин, що вимагають негайного реагування, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: +254-733-366-366, e-mail: emb_ke@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

Рекомендації МЗС громадянам України у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Лівії, 15.12.2015 р.

У зв’язку із триваючим загостренням безпекової ситуації в Лівії, активізацією діяльності на території цієї країни міжнародних терористичних угруповань, чисельними фактами викрадення людей, у тому числі іноземців, МЗС України наголошує на необхідності для громадян України утримуватися від поїздок до цієї країни, а для тих, хто перебуває на її території, невідкладно залишити Лівію.

Звертаємо увагу, що у зв’язку з передислокацією Посольства України з м. Тріполі до м. Туніс (Туніська Республіка) можливості надання допомоги громадянам з боку української дипмісії є вкрай обмеженими.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України за номером телефону: +216-941-273-42, який працює цілодобово, або телефонувати на «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з наближенням тайфуну Нона до берегів Філіппін, 14.12.2015 р.

У зв’язку з наближенням потужного тайфуну Нона до берегів Філіппін Національний центр управління Республіки Філіппіни оголосив штормове попередження на територіях Північного Самару, столичного округу Маніла, островів Лубанг, Корон і Північного Себу. Через значну кількість опадів та сильний вітер особлива небезпека загрожує жителям низин та гірських місцевостей. Очікується, що тайфун розпочне рух над Північним Самаром, провінцією Сорсогон та пройде через провінцію Албай та острів Буріас.

МЗС рекомендує громадянам України, які перебувають на території цієї країни або планують її відвідати, утриматися найближчим часом від поїздок до вищезазначених місць, а також прилеглих районів; постійно відслідковувати повідомлення місцевих органів про розвиток ситуації; дотримуватися інструкцій місцевих рятувальних служб, а також враховувати можливі зміни у русі сухопутного та повітряного транспорту.  

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації на території Республіки Філіпіни, громадянам України слід звертатися до Посольства України в Японії за номером телефону: +81-90-3919-0284 або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57. 

Рекомендації громадянам України у зв'язку із зростанням рівня терористичної загрози у Народній Республіці Бангладеш, 02.12.15 р.

У зв'язку із зростанням рівня терористичної загрози у Народній Республіці Бангладеш, а також неодноразовими випадками збройних нападів на іноземців, МЗС рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цієї країни.

Громадянам, які перебувають на території Народної Республіки Бангладеш, рекомендується виявляти підвищену увагу та обережність, постійно стежити за новинами та рекомендаціями місцевих органів влади, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту, обмежити пересування вночі і використання місцевого громадського автотранспорту. У випадках нагальної необхідності відвідання Народної Республіки Бангладеш, рекомендуємо громадянам України інформувати про це Посольство України в Республіці Індія із зазначенням місць можливого перебування та можливостей оперативного зв'язку (номери телефонів, електронник адрес тощо).

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю або здоров'ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Індія за номером телефону:+918826297218 або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38-044-238-16-57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з загостренням епідеміологічної ситуації на Тайвані, 02.12.15 р. 

У зв’язку з загостренням епідеміологічної ситуації на Тайвані внаслідок зростання кількості випадків захворювання на лихоманку Денге, МЗС рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до міста Гаосюн (Південний Тайвань) до стабілізації санітарно-епідеміологічної ситуації у цьому регіоні.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації на території Тайваню, громадянам України слід звертатися на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38-044-238-16-57. 

Рекомендації громадянам України у зв’язку із зростанням рівня терористичних загроз, з 24 листопада 2015 року на території Туніської Республіки, 25.11.15 р.

У зв’язку із зростанням рівня терористичних загроз, з 24 листопада 2015 року на території Туніської Республіки запроваджено надзвичайний стан терміном на один місяць, що, зокрема, передбачає введення у столичному вілаєті (регіоні) Туніс комендантської години з 21:00 до 05:00.

Враховуючи викладене, МЗС закликає громадян України під час перебування на території Тунісу дотримуватися таких рекомендацій:

- виявляти підвищену пильність та обережність, утримуватися від відвідування місць надмірного скупчення людей, не брати участі в акціях протесту, демонстраціях та інших масових заходах;

- завжди мати при собі документи, які посвідчують особу та законність перебування в Тунісі, неухильно виконувати вимоги та вказівки представників місцевих правоохоронних органів;

- не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки, максимально обмежити пересування у нічний час;

- утриматися без нагальної потреби від поїздок до м.Туніс та відвідання вілаєтів Туніс, Аріана, Бен Арус, Кассерін, Кеф, Меденін, Татауін, Сіді Бузід;

-  при виборі місця відпочинку надавати перевагу готелям, розташованим в найбільших туристичних центрах країни (міста Хаммамет, Сус, Махдія, Табарка, Тозер, острів Джерба тощо).

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Тунісу, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туніській Республіці за номером телефону (+216) 24 600 389 (працює цілодобово), або на «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57

Рекомендації МЗС України громадянам України у зв’язку із безпековою ситуацією в Єгипті, 18.11.15 р.

У контексті оприлюднення нових даних про хід розслідування причин катастрофи літака А-321 російської авіакомпанії "Когалимавіа", в результаті якої загинули також четверо наших співвітчизників, МЗС України рекомендує громадянам України утримуватися, до додаткового повідомлення, від туристичних поїздок до м. Шарм-ель-Шейх та інших курортів, розташованих на півдні Синайського півострова.

Водночас, громадянам України, які вирішили відвідати Єгипет, рекомендуємо зважати на безпекову ситуацію та враховувати такі рекомендації МЗС України:

-  категорично не рекомендується здійснювати поїздки і перебувати на півночі та в центральній частині Синайського півострова;

-  категорично не рекомендується здійснювати поїздки у пустельні райони на захід від долини ріки Ніл;

-  виявляти підвищену пильність при відвідуванні північного узбережжя Єгипту, столиці країни та дельти ріки Ніл, туристичних місць в долині Нілу та на узбережжі Червоного моря (курорти міст Хургади, Ель-Гуни, Сафаги, Затоки Макаді та Затоки Сома).

Під час перебування на території Єгипту також наполегливо рекомендуємо виявляти підвищену увагу та обережність, не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки.

У випадку необхідності виїзду за межі місця організованого відпочинку, громадянам слід повідомляти про це адміністрацію готелю, рідних або представника туроператора.

У разі різкого загострення ситуації, необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання. Громадянам рекомендується зберігати в доступних місцях документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

Громадянам слід дотримуватися правил безпеки при поводженні з власним багажем, а саме – самостійно упаковувати його; не приймати до перевезення речі від сторонніх осіб; по можливості, запаковувати багаж у захисну плівку для запобігання несанкціонованому доступу до нього; маркувати багаж для його легкого упізнання; не залишати багаж без нагляду.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію громадянам необхідно якомога швидше повідомити про це на "гарячу лінію" Посольства України в Єгипті (+201000039648) або МЗС України (+38 044 238 16 57).

Щодо скасування надзвичайного стану у Малдівській Республіці, 11.11.2015

За інформацією Посольства України в Республіці Індія, 10 листопада ц.р. уряд Мальдівської Республіки скасував надзвичайний стан, запроваджений 04 листопада ц. р.

За інформацією Міністерства закордонних справ Мальдівської Республіки, обмеження щодо в’їзду та перебування іноземців на території Республіки відсутні.

Щодо безпекової ситуації у Арабській Республіці Єгипет, 09.11.2015

В МЗС України постійно здійснюють моніторинг розвитку безпекової ситуації в Єгипті. У зв’язку з катастрофою російського літака на Синайському півострові єгипетські компетентні органи вживають посилені заходи безпеки у місцях відпочинку іноземних туристів, контролю в аеропортах та огляду пасажирів і їх багажу.

МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити подорож до Єгипту, зважити на невизначеність безпекової ситуації у цій країні до завершення розслідування причин катастрофи російського літака та стабілізації ситуації.

Тим громадянам, які перебувають на території Єгипту, наполегливо рекомендуємо виявляти підвищену увагу і обережність, не залишати без нагальної потреби місць організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки. У випадку необхідності виїзду за межі місця організованого відпочинку громадянам слід повідомляти про це адміністрацію готелю, рідних або представника туроператора.

У разі різкого загострення ситуації, необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання, правоохоронців та представників організацій, що здійснюють реагування на надзвичайну ситуацію. Громадянам рекомендується зберігати в доступних місцях, документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

За умови потрапляння у надзвичайну ситуацію громадянам необхідно якомога швидше повідомити про це на "гарячу лінію" Посольства України в Єгипті (+201000039648), або МЗС України (+38 044 238 16 57).

Рекомендації громадянам України у зв’язку з погіршенням безпекової ситуації в Мальдівській Республіці

Повідомляємо, що у зв’язку з загрозою національній безпеці з 4 листопада Президентом Мальдівської Республіки запроваджено надзвичайний стан терміном на 30 діб. З огляду на це, МЗС рекомендує громадянам України, які мають намір здійснити поїздку до Мальдів, стежити за розвитком безпекової ситуації в цій країні та, у разі її погіршення, відкласти заплановану подорож.

Тим громадянам, які перебувають на території Мальдівської Республіки, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, неухильно дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади та поліції, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях.

У разі потрапляння у надзвичайні або критичні ситуації під час перебування на Мальдівах, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Індія, до зони відповідальності якого належить ця країна (тел.: +91 882 629 72 18, електронна пошта: emb_in@mfa.gov.ua), або телефонувати на цілодобову «гарячу лінію» МЗС: (+38 044) 238 16 57

Рекомендації МЗС громадянам України щодо поїздок до Туніської Республіки

МЗС рекомендує громадянам України під час перебування на території Тунісу виявляти підвищену пильність та обережність, утримуватися від відвідування місць надмірного скупчення людей, максимально обмежити пересування у нічний час, не брати участі в акціях протесту, демонстраціях та інших масових заходах.

Звертаємо увагу громадян України на те, що у зв’язку з останніми подіями в Тунісі почастішали випадки затримання туніськими правоохоронними органами іноземних громадян.

Громадянам України, які відвідують Туніську Республіку з туристичною метою, рекомендується при виборі готелю надавати перевагу відпочинку в столиці – м.Туніс та найбільших туристичних центрах країни (мм. Хаммамет, Махдія, Табарка, Тозер, острів Джерба тощо).

Водночас, найближчим часом слід утриматися від відвідання вілайету Кассерін (гірський захід Тунісу), де триває антитерористична операція проти ісламістських радикальних угруповань.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Тунісу, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туніській Республіці за номером телефону (+216) 24 600 389 (працює цілодобово), або телефонувати на «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57. 

Рекомендації МЗС громадянам України у зв’язку з загостренням безпекової ситуації в Державі Ізраїль, 08 жовтня 2015 року

У зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Ізраїлі, МЗС рекомендує громадянам України утриматися на даному етапі від відвідання без крайньої необхідності Східного Єрусалиму, палестинських територій (особливо міст Наблус, Віфлеєм, Хеврон, Рамалла, Тулькарм, Дженін та їх околиць) та населених пунктів Ізраїлю, розташованих у безпосередній близькості від Сектору Газа.

Громадянам, які перебувають на території Ізраїлю, слід проявляти підвищену пильність та обережність, дотримуватись правил особистої безпеки, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні.

У разі потрапляння у надзвичайні або критичні ситуації, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Ізраїлі (тел.: +972 54 667 67 82, електронна пошта: emb_il@mfa.gov.ua) та Представництва України при Палестинській Національній Адміністрації (тел.: +972 59 410 30 99, електронна пошта: pm_ps@mfa.gov.ua), або телефонувати на "гарячу лінію" МЗС України: (+38) 044 238 16 57.

Рекомендації МЗС громадянам України щодо внутрішньополітичної ситуації в Буркіна-Фасо

У зв’язку з загостренням внутрішньополітичної та безпекової ситуації в Буркіна-Фасо внаслідок військового перевороту 16 вересня ц.р., МЗС наполегливо рекомендує громадянам України утриматися на даному етапі від поїздок до цієї країни.

Тим громадянам, які наразі перебувають в Буркіна-Фасо, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, дотримуватися встановлених у зв’язку з запровадженням комендантської години обмежень, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, не вступати у суперечки з місцевим населенням з питань, що стосуються політичної ситуації в країні, а також повідомити Посольство України в Державі Лівія, до зони відповідальності якого належить Буркіна-Фасо, про своє поточне місце перебування та контактні дані (номери телефонів, адреси електронної пошти тощо).

У разі потрапляння у надзвичайні або критичні ситуації під час перебування на території Буркіна-Фасо, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Лівії (тел.: +216 94 127 342, електронна пошта: еmb_lу@mfa.gov.uа) або телефонувати на «гарячу лінію» МЗС: (+38 044) 238 16 57.

Рекомендації МЗС громадянам України щодо поїздок в Непал

З урахуванням високої імовірності повторних підземних поштовхів у Королівстві Непал МЗС наполегливо рекомендує громадянам України, які планують відвідати цю країну, або вже перебувають на її території, повідомити про це Посольство України в Республіці Індія.

Повідомлення просимо надсилати на електронну пошту Посольства (emb_in@mfa.gov.ua), у якому вказати паспортні дані, дату приїзду та виїзду, маршрут подорожі, а також контактний номер телефону.

Крім того, при відвіданні гірських районів, рекомендуємо:

- користуватися послугами надійних туристичних компаній;

- враховувати прогноз погоди та рекомендації місцевих органів і служб;

- взяти з собою теплий та вологостійкий одяг, а також препарати для надання першої медичної допомоги;

- пересуватися в групі;

- оформити відповідний страховий поліс, що покриватиме витрати, пов’язані з залученням рятувальних транспортних засобів.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, громадянам України слід звертатися до Посольства України в Республіці Індія за номерами телефону: (00 9111) 2614 60 41 та (00 9111) 2614 60 42, а також на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: (044) 238 16 57".

Рекомендації громадянам України у зв’язку із подальшим загостренням безпекової ситуації в Ісламській Республіці Афганістан, 20 серпня 2015 року

У зв’язку із подальшим загостренням безпекової ситуації в Ісламській Республіці Афганістан внаслідок активізації терористичної діяльності значно зросла вірогідність здійснення терактів проти іноземців. Найбільш небезпечними є міжнародний аеропорт, майстерні з ремонту транспортних засобів, автозаправки, перукарні тощо.

Міністерство закордонних справ України звертається до громадян України тимчасово утриматись від подорожей до Афганістану, а громадянам, які перебувають на території цієї країни, виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні.

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатися до Посольства України Республіці Таджикистан за номером телефону: (+992) 37 235 84 12, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38(044) 238-16-57.

Рекомендації громадянам України, які планують відвідати Еквадор, 20 серпня 2015 року

Внаслідок пробудження в Еквадорі вулкану Котопаксі (розташований на відстані 45 км від столиці Кіто) , стався викид попелу в атмосферу на висоту понад 5 км, що спричинило забруднення повітря на території країни. У цьому зв’язку, в країні введено режим надзвичайного стану і оголошено "жовтий" (високий) рівень тривоги.

Міністерство закордонних справ України звертається до громадян України, які планують відвідати Еквадор з туристичною метою, тимчасово утриматися від поїздок до цієї південноамериканської країни.

Співвітчизникам, які проживають на території Еквадору, пропонуємо керуватися інформацією та дотримуватися рекомендацій компетентних органів цієї країни: Міністерства з питань координації безпеки, Секретаріату управління ризиками та Національного секретаріату зв’язку, що оприлюднюються на щоденній основі під час дії надзвичайного стану.

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатися до Посольства України Республіці Перу цілодобово за номером телефону:  (0051) 993 45 87 79, на адресу електронної пошти: e - mail: emb_dz@mfa.gov.ua, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: (044) 238-16-57.

Рекомендації громадянам України у зв'язку із різким загостренням внутрішньобезпекової ситуації в Республіці Малі, 17 серпня 2015 року

З огляду на різке загострення внутрішньобезпекової ситуації в Республіці Малі, особливо у північних районах країни, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України утриматися, на даному етапі, від поїздок до цієї країни.

Громадянам України, які перебувають на території Республіки Малі, наполегливо рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту, обмежити пересування вночі і використання місцевого автотранспорту. 

У випадках нагальної необхідності виїзду до Республіки Малі рекомендуємо громадянам України попередньо інформувати про це Посольство України в Алжирський Народній Демократичній Республіці із зазначенням місць можливого перебування та можливостей оперативного зв’язку з ними (номери телефонів, електронних адрес тощо).

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатися до Посольства України в Алжирі за номером телефону: (+213) 673 32 94 06, факс: (00-213)–21-69-48-87, (00-213)-21-69-48-95, e - mail: emb_dz@mfa.gov.ua (цілодобово), або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: (044) 238-16-57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з ускладненням безпекової ситуації в Арабській Республіці Єгипет, 27 березня 2015 року

У зв’язку з ускладненням безпекової ситуації в Арабській Республіці Єгипет, спричиненої діями радикально налаштованих елементів, почастішали напади на військові об’єкти, поліцейські дільниці, державні установи. Відзначається збільшення випадків, коли об’єктами нападів стають магазини, ресторани та інші цивільні об’єкти.

МЗС наполегливо рекомендує громадянам України, які планують відвідати Єгипет, та громадянам України, які вже перебувають на території цієї країни, по-можливості, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, не здійснювати несанкціоновану фото- та відеозйомку, а також не вступати в суперечки з місцевим населенням.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Єгипті за номером телефону +201000039648 (працює цілодобово), або телефонувати на «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57. 

Щодо безпекової ситуації у Лівії, 20 березня 2015 року

У зв'язку з критичним загостренням безпекової ситуації у Лівії персонал Посольства України в Державі Лівія тимчасово передислоковано на територію Туніської Республіки.

З метою надання нашим співвітчизникам всебічного сприяння у виїзді з території Лівії та поверненні на Батьківщину, Міністерством закордонних справ забезпечено оптимальний механізм надання консульських послуг на щоденній основі у приміщенні Посольства України в Тунісі за адресою: 7, rue Saint Fulgence, Notre Dame, 1002, Tunis.

У випадку потрапляння у надзвичайну ситуацію слід звертатись за номерами телефонів Посольства України в Туніській Республіці +216 246 00389, 941 273 42, а також на «гарячу лінію» МЗС України (044) 2381657.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з виверженням вулкану Вільярріка в Республіці Чилі

В зв’язку з виверженням вулкану Вільярріка в Республіці Чилі (760 км від столиці м. Сантьяго-де-Чилі), МЗС наполегливо рекомендує громадянам України, які планують поїздки або перебувають на території Чилі, утриматись від відвідування рекреативних парків у містах Вільяррікі, Пукон та Курарреуе, в яких оголошений найвищій ступень небезпеки, а також виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Аргентинській Республіці за телефоном (00 5411) 4552 06 57, або телефонувати на «гарячу лінію» МЗС України: (044) 238 16 57 цілодобово.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із тайфуном Рубі (Хагупіт) у Республіці Філіппіни

У зв’язку із тайфуном Рубі (Хагупіт) у Республіці Філіппіни, який, супроводжується повенями, масштабними опадами та зсувами ґрунту, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до острівних провінцій Буріас, Маріндуке, Ромблон, Міндоро, Лубанг, районів східної частини острова Лусон та групи островів Вісая, постійно відстежувати повідомлення місцевих органів про розвиток ситуації, а також бути готовим до екстреної евакуації з небезпечних зон дії циклону та, у випадку її проведення, дотримуватись інструкцій рятувальних служб.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію слід звертатись до Посольства України в Японії за номером телефону: +813 5474 97 70, а також на «гарячу лінію» МЗС України: +38(044) 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із безпековою ситуацією в Ізраїлі та Палестині

У зв’язку із суттєвим погіршенням безпекової ситуації у Східному Єрусалимі та загрозами вчинення терористичних актів громадянам України, які перебувають на території Ізраїлю чи Палестини або планують їх відвідати, рекомендується проявляти підвищену пильність та обережність, дотримуватися правил особистої безпеки, уникати місць масового скупчення людей, особливо у районах Старого міста, що прилягають до Храмової гори, а також постійно відслідковувати повідомлення щодо розвитку ситуації в країні. 

Також не рекомендується відвідувати ізраїльські населені пункти у районах, прилеглих до сектора Гази, які є досяжними для ракетних обстрілів із сусідньої території.

Відвідуючи Ізраїль чи Палестину, громадянам України доцільно сповістити про своє перебування, координати та плани подорожей Посольство України в Державі Ізраїль (за номером телефону: +972 546-676-782) або Представництво України при Палестинській Національній Адміністрації в місті Рамалла (за номером телефону: +972 59 508-90-89).    

Щодо рекомендацій громадянам України у зв’язку з загостренням безпекової ситуації в Ємені

Останнім часом спостерігається подальше загострення безпекової ситуації в Ємені, що спричинене триваючим протистоянням між урядовими військами та збройними опозиційними угрупуваннями. Зокрема, наприкінці жовтня ц.р. в результаті збройного протистояння загинуло близько 250 осіб, у листопаді в районі м. Рада сторони використовували важку артилерію у ході боїв, що призвело до руйнування міських кварталів та загибелі близько 30 мирних жителів. Крім того, продовжують мати місце випадки викрадення іноземних громадян з метою отримання викупу.

У зв’язку із зазначеним, МЗС наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Ємену, а тим, хто продовжує перебувати в цій країні - залишити її територію.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації на території Ємену, громадянам України слід звертатися до Посольства України в Саудівській Аравії за номерами телефону: (+966) 505 22 01 93 або (+966) 1450 85 36, а також телефонувати на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (044) 238 16 57.

Рекомендації громадянам України, які планують відвідувати Російську Федерацію

Міністерство закордонних справ України із занепокоєнням відзначає, що останнім часом нормою стали випадки безпідставного затримання громадян України на території Російської Федерації, відсутність гуманного ставлення до українців з боку російських правоохоронних органів, їх несумісної з людською гідністю поведінки, застосування до наших співвітчизників неприпустимих методів фізичного та психологічного впливу, у тому числі - тортур.

Такими діями, а також численними фактами неповідомлення консульських установ України в РФ про затримання українців, незабезпечення їх невід’ємного права на зустріч з консульською посадовою особою, російська сторона грубо порушує універсальні норми міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини, а також свої міжнародно-правові зобов’язання відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 1994 року.

Українська сторона наголошує, що грубі порушення Росією своїх міжнародно-правових зобов’язань, у тому числі у сфері консульських зносин, набули системного характеру.

У цьому контексті Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України при плануванні поїздок до Російської Федерації реально оцінювати наявні ризики та існуючі загрози та ретельно зважувати потребу у здійсненні таких подорожей.

При виникненні на території Росії будь-яких випадків затримання, негуманного поводження, фізичного та психологічного тиску з боку російських органів або громадян Міністерство закордонних справ України рекомендує українським громадянам невідкладно звертатися на гарячу лінії Центру оперативного реагування Міністерства (+38 044) 238-16-57, або безпосередньо на гарячі лінії консульських установ України, розташованих на території РФ, а саме:

- Посольство України в Російській Федерації (м. Москва) +7 919 768-77-96

- Консульство України в Новосибірську +7 913 799-27-75

- Консульство України в Ростові-на-Дону +7 918 587-99-93

- Генеральне консульство України в Санкт-Петербурзі +7 921 304-05-72

- Консульство України у Єкатеринбурзі +7 953 000-02-07.

Щодо безпекової ситуації та початком міжнародної військової операції в Ємені, 27 березня 2015 року

У зв’язку із погіршенням безпекової ситуації та початком міжнародної військової операції в Ємені МЗС рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цієї країни або залишити її територію до стабілізації безпекової ситуації.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації на території Ємену, громадянам України слід звертатися до Посольства України в Королівстві Саудівська Аравія за номером телефону: (00 966) 502 22 01 93 або (00 966) 1450 85 36, а також телефонувати на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (0038 044) 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку зі збройним нападом на готель «Radisson Blu» в м.Бамако (Малі), 27.11.15 р.

У зв’язку із зростанням рівня терористичних загроз в Республіці Малі, зокрема – почастішанням випадків збройних нападів на готелі, в яких зупиняються іноземні громадяни, МЗС наполегливо рекомендує громадянам України утриматися на даному етапі від поїздок до цієї країни.

Громадянам України, які перебувають на території Республіки Малі, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту, обмежити пересування вночі і використання місцевого громадського автотранспорту.

У разі, якщо громадяни опинилися у місці, де скоєно терористичний акт, закликаємо не панікувати, оцінити найбільш безпечні шляхи та покинути приміщення, уникати натовпу, шукати захисту у правоохоронців та сил безпеки, укриття у безпечних приміщеннях, а також прагнути невідкладно повідомити про себе поліцію або Посольство України в Алжирській Народній Демократичній Республіці, до зони відповідальності якого належить Малі.
У випадках нагальної необхідності виїзду до Малі рекомендуємо громадянам України попередньо інформувати про це Посольство України в Алжирі із зазначенням місць можливого перебування та можливостей оперативного зв’язку з ними (номери телефонів, електронних адрес тощо).

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства за номером телефону: +213) 673 32-94-06, e-mail: emb_dz@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: + 38 044) 238 16 57.

Щодо продовження терміну дії режиму надзвичайного стану на території Франції, 07.12.15 р.

У зв’язку зі скоєнням у листопаді 2015 року терористичних актів у Парижі, на території Франції продовжено термін дії режиму надзвичайного стану до кінця лютого 2016 року. Режим надзвичайного стану передбачає посилений прикордонний та митний контроль на всіх кордонах Франції, певні обмеження прав і свобод громадян у частині проведення масових зібрань та відвідання окремих місць, а також надання дозволу правоохоронним органам на здійснення адміністративних обшуків. Водночас, Шенгенське законодавство продовжує діяти без обмежень на території Франції.

З огляду на вказане, МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздку до Франції, мати при собі, разом з дійсним паспортом та документом, що дає право в’їзду до цієї країни (віза, посвідка на проживання тощо), підтвердження мети перебування у Франції.

Громадянам України на території Франції рекомендується виявляти підвищену пильність та обачність під час відвідання місць релігійного культу, відомих історичних пам’яток, місць масового скупчення людей, чітко виконувати всі вказівки і рекомендації сил безпеки та місцевої влади, бути готовими до перевірки документів та особистого контролю представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Франції за номером телефону: +33-143-06-07-37, e-mail: emb_fr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із можливим загостренням безпекової ситуації в Республіці Уганда під час парламентських та місцевих виборів у лютому-березні 2016 р., 02.02.2016 р.

МЗС рекомендує громадянам України під час планування поїздок до Республіки Уганда на період до кінця березня 2016 року врахувати, що у період з 18 лютого по 10 березня 2016 р. у країні проводитимуться загальнонаціональні та місцеві вибори, які можуть супроводжуватися загостренням безпекової ситуації.

Громадянам України, які перебувають на території Уганди, рекомендується у період виборів виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, обмежити пересування населеними пунктами, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, а також не вступати в суперечки з місцевим населенням з питань, що стосуються політичної ситуації в Уганді.

У разі потрапляння у надзвичайні або критичні ситуації під час перебування в Уганді, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Республіці Кенія, до зони відповідальності якого належить ця країна (тел.: +254 733-366-366, електронна пошта: emb_ke@mfa.gov.ua), або телефонувати на «гарячу лінію» МЗС: +38 044 238-16-57.

Рекомендації громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом та високим рівнем терористичних загроз в Сирійській Арабській Республіці (11 лютого 2016 р.)

У зв’язку зі збройним конфліктом та високим рівнем терористичних загроз в Сирійській Арабській Республіці, МЗС України в черговий раз наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Сирії до стабілізації безпекової ситуації, а тим, хто продовжує перебувати в цій країні, – негайно залишити її територію.

Недотримання цих рекомендацій загрожує особистій безпеці громадян, що пов’язано із нездатністю сирійських органів влади контролювати безпекову ситуацію на всій території країни.

Привертаємо увагу тих громадян, які попри численні багаторічні заклики МЗС України залишити Сирію, продовжують перебувати в цій державі, що можливості консульського реагування із захисту наших співвітчизників на території охопленої війною країни стають дедалі більш обмеженими.

У разі необхідності отримання відповідної допомоги громадянам України слід звертатися до Посольства України в Сирії за номерами телефонів: +963 932 844 000; Посольства України в Лівані за номерами телефонів: +961 592 19 75 та +961 592 19 72, або на цілодобову „гарячу лінію” МЗС +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з реконструкцією моста через Дунай «Джурджу» на трасі DN 5 Бухарест (Румунія) - Джурджу (Болгарія) (19.02.2016 р.)

За повідомленням Національної агенції автомагістралей та національних доріг Румунії, у період з 17 лютого по 28 квітня 2016 року на трасі DN 5 Бухарест (Румунія) - Джурджу (Болгарія) км 64 + 884 проводитимуться роботи з реконструкції мосту через Дунай «Джурджу».

З огляду на це та для уникнення потрапляння в затори, водіям рекомендується використовувати альтернативні пункти прикордонного та митного пропуску, а саме:

- Calafat (Калафат) ;

- Bechet (Беше ) – поромна переправа;

- Zimnicea (Зімніча) – поромна переправа;

- Calarasi (Келераш) – поромна переправа;

- Negru Voda (Негру Воде);

- Vama Veche (Вама Веке).

Рекомендації громадянам України у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в районі Нагірного Карабаху (02.04.16 р.)

У зв’язку із загостренням безпекової ситуації в районі Нагірного Карабаху, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України до стабілізації ситуації утримуватися від поїздок до Нагірнокарабаського регіону Азербайджанської Республіки та прилеглих до нього територій.

Громадянам України, які перебувають на згаданих територіях, наполегливо рекомендуємо їх покинути.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації громадянам України слід невідкладно звертатися до дипломатичних представництв України в Азербайджані +37 477 10 03 41 чи Вірменії +99 450 2557518 або телефонувати на «гарячу лінію» МЗС України +38 044 238 16 57 цілодобово.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із наближенням початку Чемпіонату Європи з футболу ЄВРО 2016 у Франції

У зв’язку з проведенням у період з 10 червня по 10 липня ц.р. у Франції Чемпіонату Європи з футболу 2016 р. (Євро-2016) очікується прибуття значної кількості іноземців до цієї країни. З огляду на це, зовнішньополітичні відомства іноземних держав публікують поради уболівальникам, які планують взяти участь у заходах чемпіонату (США, Канада, Велика Британія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Ірландія, Нідерланди, Хорватія, Чехія та ін.). Згадані поради включають, поміж іншого, застереження щодо безпекової складової ситуації у цій країні та в регіоні в цілому.

З урахуванням згаданих вище міркувань, МЗС рекомендує громадянам України, які планують поїздки до цієї країни, зважати на те, що безпекова ситуація у місцях проведення чемпіонату може раптово загостритись у будь-який момент. Стадіони, фан-зони, розважальні заклади (особливо ті, в яких транслюватимуться футбольні матчі), популярні туристичні місця, громадський транспорт на території Франції та сусідніх з нею держав можуть стати потенційними цілями для терористів.

Звертаємо увагу, що на території Франції продовжено термін дії режиму надзвичайного стану до кінця липня 2016 року. Режим надзвичайного стану передбачає посилений прикордонний та митний контроль на всіх кордонах Франції, певні обмеження прав і свобод громадян у частині проведення масових зібрань та відвідання окремих місць, а також надання дозволу правоохоронним органам на здійснення адміністративних обшуків. Водночас, Шенгенське законодавство продовжує діяти без обмежень на території Франції.

Громадянам України під час перебування у Франції на період проведення Євро-2016 рекомендується дотримуватися таких порад:

- виявляти підвищену пильність та обережність в громадських місцях та при використанні громадського транспорту; по можливості, уникати місць масового скупчення людей;

- дотримуватися інструкцій місцевої влади, особливо у разі виникнення надзвичайних ситуацій, бути готовими до перевірки документів та проведення особистого контролю представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу;

- постійно стежити за повідомленнями ЗМІ та офіційних джерел стосовно Євро-2016 та враховувати можливу оновлену інформацію при плануванні своїх подальших дій та маршрутів пересування країною;

- залишатися на зв’язку зі своїми рідними та передбачити надійні канали зв’язку з Вами у разі настання надзвичайної ситуації.

Нагадуємо, що у разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Франції громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Франції за номером телефону: +33 (0) 143-06-07-37, e-mail: emb_fr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

Рекомендації громадянам України у зв'язку із терористичними актами у аеропорту "Ататюрк" (м.Стамбул, Туреччина), 29.06.2016 р.

З огляду на скоєння 28.06.2016 р. терористичних актів у аеропорту "Ататюрк" (м.Стамбул, Туреччина), МЗС рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до міста Стамбул, зокрема, з туристичною та діловою метою. У разі здійснення транзитної подорожі через аеропорти м. Стамбул, радимо перевіряти інформацію щодо наявності польотів до цих аеропортів або альтернативних маршрутів у авіаперевізника.

Крім того, у зв’язку зі збереженням підвищеного рівня терористичних загроз на території Турецької Республіки, МЗС рекомендує громадянам України, які планують поїздки до цієї країни або вже перебувають на її території, дотримуватися наступних порад.

Громадянам необхідно виявляти підвищену пильність і обережність, уникати відвідання місць масового скупчення людей, зокрема об’єктів туристичної інфраструктури (в т.ч. культових споруд, історичних пам’яток, популярних серед іноземних туристів пішохідних вулиць та майданів в місцях відпочинку), місць проведення мітингів та демонстрацій тощо.

За відсутності нагальної необхідності, доцільно максимально обмежити час перебування у транспортних терміналах (аеропорти, морські порти, залізничні та автобусні вокзали тощо) та вузлових зупинках громадського транспорту, відвідання адміністративних будівель, торговельно-розважальних комплексів; слід постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні та місці перебування, неухильно виконувати всі вказівки та рекомендації місцевих правоохоронних органів і влади в цілому, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

Рекомендується регулярно інформувати рідних та близьких про свої переміщення у країні, не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які перебувають під охороною і наглядом сил безпеки. У разі різкого загострення обстановки необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання, правоохоронців та представників структур і організацій, що здійснюють реагування на надзвичайну ситуацію. Документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку потреби термінового залишення місця проживання, громадянам рекомендується зберігати в місцях, доступних до негайного доступу.

У найближчій та середньостроковій перспективі через проведення силовими відомствами ТР попереджувально-профілактичних заходів із протидії тероризму та екстремізму необхідно обмежити відвідування південних та південно-східних районів (провінції Хатай, Кіліс, Газіантеп, Шанлиурфа, Діярбакир, Ван, Мардін, Сіїрт, Ширнак, Хаккярі та Тунджелі) та уникати будь-яких поїздок у межах, щонайменше, 10 км, від кордонів з Сирією та Іраком.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туреччині (за номером телефону +90 533 307 72 32, на ел.адресу emb_tr@mfa.gov.ua), Генерального консульства України в Стамбулі (за номером телефону +90 530 612 55 77, на ел.адресу gc_tr@mfa.gov.ua), або до МЗС України (на цілодобову «гарячу лінію» +38 044 238 16 57, на ел.адресу cons_or@mfa.gov.ua).

Рекомендації громадянам України у зв'язку зі спалахом захворювань на черевний тиф в Ісламській Республіці Пакистан, 30.06.2016 р.

У зв’язку зі спалахом захворювань на черевний тиф в Ісламській Республіці Пакистан, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України, які планують відвідати Ісламську Республіку Пакистан та перебувати на її території більше одного місяця, у обов’язковому порядку здійснити вакцинацію проти даного захворювання.

Рекомендації українським громадянам у зв’язку із спробою державного перевороту в Туреччині, 16.07.2016 р.

У зв’язку із спробою державного перевороту в Туреччині, випадками збройного протистояння та заходами з відновлення безпеки, МЗС закликає громадян України утриматись від поїздок до м.Анкара та м.Стамбул до остаточної нормалізації обстановки.

Громадянам, які перебувають на території Туреччини, рекомендуємо виявляти підвищену увагу і обережність, залишатися у місцях організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки. У разі різкого загострення обстановки необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання, правоохоронців та представників організацій, що здійснюють реагування на надзвичайну ситуацію. Громадянам рекомендується зберігати в місцях, доступних до негайного доступу, документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

У разі виникнення нагальної необхідності виїзду за межі місця організованого відпочинку, рекомендуємо максимально обмежити перебування в публічних місцях, уважно стежити за новинами про розвиток безпекової ситуації, врахувати рекомендації правоохоронних органів щодо безпеки пересування територією країни, повідомляти про плановану подорож адміністрацію готелю, або представників туроператора, своїх рідних.

МЗС продовжує уважно стежити за ситуацією в Турецькій Республіці та вживати всіх заходів для отримання якомога більше достовірної інформації.

У випадках надзвичайних ситуацій просимо негайно зв’язуватися з Посольством України в Турецькій Республіці (телефон "гарячої лінії": 00 9 0533 307 72 32, адреса ел.пошти: emb_tr@mfa.gov.ua), Генеральним консульством у Стамбулі (телефон "гарячої лінії": 90 530 612 55 77, адреса ел.пошти: gc_tr@mfa.gov.ua), або повідомляти на "гарячу лінію" МЗС України: тел. +38 044 238 16 57, додатковий +38 044 238 17 77, адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з проведенням у період з 20 по 31 липня 2016 р. Світового Дня Молоді 2016 у м. Кракові

У зв’язку з проведенням у м. Краків (Республіка Польща) в період з 20 по 31 липня 2016 р. Світового Дня Молоді 2016, поєднаного з візитом Його Святості Папи Римського Франциска, очікується прибуття до Польщі значної кількості іноземців: прогнозована кількість паломників і туристів сягає 2 млн. осіб. З огляду на це, МЗС рекомендує громадянам України, які планують у цей період здійснити поїздку до Польщі (зокрема – до Кракова), зважати на безпекову ситуацію у місцях проведення офіційний заходів.

У зв’язку з планованими заходами очікуються певні обмеження щодо проведення масових зібрань та відвідання окремих місць, правоохоронні органи отримують дозвіл на здійснення адміністративних обшуків.

Громадянам України під час перебування в Республіці Польща на період проведення Світових Днів Молоді в Кракові рекомендується дотримуватися таких порад:

- виявляти підвищену пильність та обережність в громадських місцях та при використанні громадського транспорту; якщо мета поїздки не пов’язана із заходами, передбаченими програмою Світового Дня Молоді, по можливості, уникати місць масового скупчення людей;

- постійно стежити за повідомленнями ЗМІ та офіційних джерел стосовно Світових Днів Молоді в Кракові та враховувати можливу оновлену інформацію при плануванні своїх дій та маршрутів пересування країною;

- дотримуватися інструкцій місцевої влади, особливо у разі виникнення надзвичайних ситуацій, бути готовими до перевірки документів та проведення особистого контролю представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу (паспорт громадянина України для виїзду за кордон);

- залишатися на зв’язку зі своїми рідними, регулярно повідомляти їх про своє місцеперебування і заплановані переміщення країною, передбачити надійні канали зв’язку у разі настання надзвичайної ситуації;

- занотувати і мати при собі контактну інформацію для зв’язку і отримання допомоги у критичних ситуаціях. Зокрема, на території Республіки Польща визначено номери телефонів служб екстреної допомоги – 112, поліції – 997, швидкої допомоги – 999, пожежної бригади – 998.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Польщі громадянам України слід невідкладно звертатися на цілодобові «гарячі лінії»:

- Генерального консульства України в Кракові +48-787-513-901, адреса ел.пошти: gc_plk@mfa.gov.ua

- Посольства України в Республіці Польща +48-22-622-15-49, адреса ел.пошти: emb_pl@mfa.gov.ua

МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України щодо здійснення поїздок до Вірменії, 22.07.2016 р.

У зв’язку з акціями протесту в столиці Вірменії м.Єреван, які періодично переростають у локальні сутички з місцевими правоохоронними органами, МЗС України рекомендує громадянам України, які перебувають на території Вірменії або планують найближчим часом здійснити поїздки до цієї країни, утриматися від відвідування району Єревану «Еребуні», а у вечірні та нічні години - центральний район Єревану (площа Свободи), а також уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, не вступати в суперечки з місцевим населенням з питань, що стосуються політичної ситуації у Вірменії, неухильно виконувати вказівки та рекомендації правоохоронних органів, постійно мати при собі документи, що посвідчують особу.

У випадках надзвичайної або критичної ситуації під час перебування у Республіці Вірменія, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Республіці Вірменія - тел.: +37477100341, електронна пошта: emb_am@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС: +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з наближенням до Японії потужного тайфуну «Лайонрок»

У зв’язку з наближенням до берегів Японії потужного тайфуну «Лайонрок», що, за прогнозами синоптиків, може призвести до масштабних підтоплень та зсувів ґрунту, МЗС рекомендує громадянам України, які планують поїздки до Японії або вже перебувають на її території, утриматися найближчим часом від подорожей до регіону Канто та північних районів о.Хонсю, що можуть найбільше постраждати від стихії, а також постійно відстежувати повідомлення місцевих органів про розвиток ситуації, дотримуватися інструкцій японських рятувальних служб, враховувати можливі зміни у русі сухопутного та повітряного транспорту, бути готовими до екстреної евакуації з небезпечних зон дії циклону.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації у зв’язку із зазначеним стихійним лихом, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Японії (тел.: +8190-3919-0284, ел.пошта: emb_jp@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

 

Попередження подорожуючим

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes