Міністерство закордонних справ України

Київ 04:57

Дипломатична академія при Міністерстві закордонних справ України

Про Дипломатичну академію при МЗС

Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ (ДАУ при МЗС) — державний навчально-науковий заклад післядипломної освіти, що здійснює підготовку, перепідготовку та професійне навчання працівників дипломатичної служби і спеціалістів інших державних установ для роботи у сфері міжнародних відносин. Академія створена у 1995 році відповідно до Указу Президента України «Про державну підготовку спеціалістів для роботи у сфері міжнародних відносин при Міністерстві закордонних справ України» від 30 травня 1995 року № 397/95. Перший статут ДАУ був затверджений Постановою Кабінету Міністрів № 779 від 20 липня 1996 року. З 2006 року розміщується на Михайлівській площі.

Протягом двадцяти років ДАУ функціонувала як вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, здійснюючи підготовку спеціалістів у галузі зовнішньої політики за магістерськими програмами. Постановою Кабінету Міністрів № 920 «Про реорганізацію Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ» від 7 грудня 2016 року відбулося її перетворення у державний навчально-науковий заклад післядипломної освіти «Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ».

1 липня 2017 року затверджено новий Статут і структуру ДАУ. Оновлена Дипломатична академія імені Геннадія Удовенка стала школою професійної дипломатії, центром професійного навчання та підготовки співробітників дипломатичної служби та інших державних службовців, які працюють у сфері зовнішніх зносин у центральних органах виконавчої влади, в Адміністрації Президента України, Секретаріаті Кабінету Міністрів, Aпараті Верховної Ради України.

Протягом короткого часу ДАУ перетворилася на майданчик для ідей, аналізу, дискусій з широкого спектру питань зовнішньої політики. Було запроваджено новітні програми підготовки дипломатів, сучасні технології визначення рівня знань іноземних мов, започатковано клубний формат зустрічей і дискусій з відомими експертами, фахівцями, митцями, залучено до співпраці найдосвідченіших дипломатів та впливових партнерів.

Для обміну досвідом з підготовки кадрів укладено 65 меморандумів та протоколів про співробітництво з дипломатичними академіями, інститутами та відповідними службами МЗС країн світу, які передбачають взаємний обмін навчально-методичними планами, проведення спільних науково-практичних конференцій, обмін викладачами та слухачами. Дипломатична академія встановила і підтримує тісні зв'язки з такими партнерами як: Фонд Фрідріха Еберта, Європейський центр дослідження проблем безпеки Джорджа С. Маршалла, Американські ради з міжнародної освіти, Британська рада, Естонська школа дипломатії, Академією Клінгендейла, дипломатичними академіями Великої Британії, Туреччини та Програма професійного розвитку НАТО та ін.

1 лютого 2019 року в рамках інституційної розбудови Дипломатичної академії України ім. Геннадія Удовенка при МЗС та з метою забезпечення підвищення кваліфікації дипломатів та представників регіональних органів влади було відкрито Регіональне відділення ДАУ в Одесі. Діяльність РВ ДАУ зосереджена на професійній підготовці дипломатів Представництва МЗС України в Одесі, співробітників місцевих органів влади, державних службовців, які працюють у сфері зовнішньої політики в південних та східних регіонах України, а також налагодженні контактів з провідними університетами, аналітичними центрами та державними установами, що беруть участь у формуванні зовнішньої політики. Окрім того, РВ ДАУ є платформою для організації та проведення неформальних експертних обговорень, конференцій, семінарів та круглих столів з основних питань зовнішньої та безпекової політики України за участі експертів-міжнародників, лідерів громадської думки та членів дипломатичного корпусу м.Одеси.

 

Завдання з реалізації навчально-наукового, інформаційного та дослідницького напрямів покладено на центри та відділи:

Центр мовної підготовки

Центр професійної підготовки

Центр інформаційних ресурсів

Центр міжнародних досліджень.

Відділ міжнародного співробітництва та комунікацій.

Регіональне відділення ДАУ в м. Одеса.

 

З 3 жовтня 2017 року Дипломатичну академію України імені Геннадія Удовенка при МЗС очолює відомий український науковець та дипломат Сергій Корсунський — Надзвичайний і Повноважний Посол України, заслужений економіст України.

Контакти

Адреса i телефони

01001, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 2

Тел.: (044) 238 15 45, Тел./факс: (044) 279 47 05

E-mail: rector@da.mfa.gov.ua

веб-сайт: da.mfa.gov.ua

Директор

Корсунський Сергій Володимирович

Тел.: (044) 238 15 45, Тел./факс: (044) 279 47 05

Перший заступник

Прошко Станіслав Євгенович

Тел.: (044) 279 59 26

Заступник директора

Євгенія Габер

керівник Регіонального відділення ДАУ в м.Одесі

Тел.: (044) 279 34 41