Міністерство закордонних справ України

Київ 16:58

План діяльності МЗС на 2020 рік з реалізації державних політик

Напрямок державної політики

Заходи МЗС

Строки виконання

Підтримка українського бізнесу за кордоном, збільшення обсягів експорту та притоку інвестицій, забезпечення сприятливих зовнішньополітичних умов для сталого економічного розвитку держави

Визначення з урахуванням міжнародного досвіду ефективних механізмів представництва зовнішньоекономічних інтересів України за кордоном. Розробка відповідних пропозицій, в тому числі проєктів законодавчих актів, щодо посилення інституційної спроможності органів дипломатичної служби у сприянні діяльності українських суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності за кордоном.

Упродовж року

Розробка і впровадження інтегрованої сучасної цифрової платформи підтримки суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, зокрема в рамках діяльності Ради експортерів та інвесторів при МЗС України.

Упродовж року

Підготовка з урахуванням міжнародного досвіду пропозицій щодо створення сучасної системи підтримки експортної діяльності України та залучення іноземних інвестицій.

Упродовж року

Опрацювання з країнами-партнерами, передусім з державами-членами ЄС, країнами-учасницями Групи семи, та міжнародними фінансовими організаціями можливостей надання Україні фінансової допомоги для впровадження реформ.

Упродовж року

Створення у рамках інтегрованої сучасної цифрової платформи з підтримки суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності окремого розділу для запитів іноземних інвесторів з метою налагодження відповідної комунікації, зокрема з ДУ «Офіс із залучення та підтримки інвестицій».

Упродовж року

Надання підтримки українським експортерам в організації торгових місій до іноземних країн, зокрема через  оновлені механізми Ради експортерів та інвесторів при МЗС України.

Упродовж року

Утвердження міжнародного авторитету України, піднесення її іміджу та подолання викривлених стереотипів засобами культурної і публічної дипломатії

Запуск нового вебпорталу МЗС з інтерактивними функціями.

І квартал 2020

Реалізація культурно-іміджевих заходів за кордоном з метою підвищення рівня поінформованості іноземної аудиторії щодо досягнень громадянського суспільства, традиційної та сучасної культури України.

Упродовж року

Проведення інформаційних кампаній на протидію антиукраїнській пропаганді за кордоном з метою зменшення кількості хибних стереотипів серед іноземної аудиторії щодо України та її громадян. 

Упродовж року

Розширення кола країн, охоплених діяльністю Державної установи «Український інститут».

Упродовж року

Посилення захисту прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном

Забезпечення закордонних дипломатичних установ України, які оформлюють найбільше паспортів громадянина України для виїзду за кордон, мобільними комплектами для їх оформлення.

Жовтень 2020

 

Під’єднання МЗС до Єдиного реєстру довіреностей, Єдиного державного реєстру транспортних засобів, персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи МВС (щодо інформації про притягнення / непритягнення особи до кримінальної відповідальності).

Листопад 2020

 

Впровадження електронної черги у закордонних дипломатичних установах України.

Грудень 2020

 

Започаткування діяльності двох нових генеральних консульств України та одного нового посольства України.

І-ІІІ квартал 2020

Лібералізація візових режимів поїздок громадян України до зарубіжних країн та спрощення українського візового режиму   для

 

іноземних громадян з країн, які не становлять імміграційної загрози

Забезпечення виконання внутрішньодержавних процедур з метою набрання чинності угодами щодо лібералізації візових режимів з Аргентиною, Еквадором, Колумбією, Маршалловими островами та Монголією. Укладення Угоди про запровадження безвізових поїздок громадян з Гренадою.

 

Упродовж року

Запровадження на взаємній основі десятирічних та електронних віз з іноземними державами.

Упродовж року

Супровід розгляду Верховною Радою України проєкту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» щодо подання іноземцями та особами без громадянства біометричних даних для оформлення віз»

Березень 2020

Супровід  розгляду Верховною Радою України проєкту Закону України «Про внесення зміни до статті 5-2 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» щодо отримання посвідки на тимчасове проживання» з метою суттєвого спрощення процедури врегулювання правового статусу на території України окремих категорій іноземців з «безвізових держав», зокрема студентів.

Березень 2020

Розвиток співпраці із закордонними українцями та розширення їх прав в Україні

Внесення пропозицій щодо ухвалення постанови Уряду стосовно розширення напрямів співпраці МЗС та закордонних дипломатичних установ України з громадськими організаціями закордонних українців.

Січень 2020

Затвердження Концепції Державної програми співпраці із закордонними українцями на 2020 – 2023 роки та Державної програми співпраці із закордонними українцями на 2020 – 2023 роки.

Лютий та червень 2020

Проведення Другого форуму учнів суботніх і недільних шкіл, що функціонують при громадських організаціях закордонних українців.

Липень-серпень 2020

Реалізація комунікаційних проєктів для створення «портрету» закордонного українства на facebook- та веб-сторінках  МЗС.

Упродовж року

Забезпечення проведення засідань двосторонніх змішаних комісій з іноземними державами щодо питань національних меншин.

ІІ-ІV квартали 2020

Внесення пропозицій щодо змін до Закону України «Про закордонних українців» у частині розширення прав закордонних українців під час їх перебування в Україні.    

І квартал 2020

Про МЗС

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes